Od piątku powracają seanse w Kinie „Etiuda”

Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa powracają seanse w kinie ?Etiuda?, jeszcze w  budynku ZDK.
Już od piątku będziemy mogli zobaczyć cztery propozycje: ?Naprzód?, ?Sala samobójców”, „Hejter? oraz ?Najświętsze serce? i ?Wierzę w ciebie?.

?Wierzę w ciebie?

Jeremy Camp jest wielką gwiazdą chrześcijańskiej muzyki. Sprzedaje miliony płyt, a jego koncerty zapełniają stadiony. Największym źródłem jego szczęścia jest jednak odwzajemniona miłość do cudownej Melissy. Wydaje się, że życie nie może być bardziej idealne. Aż do dnia, gdy na zakochanych spada dramatyczna wiadomość.

Melissa jest ciężko chora, a szanse na przeżycie są bardzo niewielkie. Mimo starań najlepszych lekarzy, terapia nie przynosi rezultatów. Jeremy i Melissa nie zamierzają się jednak poddać, a sił dodaje im wiara. Czy miłość i moc modlitwy zdołają pokonać śmierć?
Czy zakochani odnajdą sens w cierpieniu, które zgotował im los? Porywająca opowieść o tym, że wiara, nadzieja i miłość sprawiają, że nigdy nie jesteśmy zdani tylko na siebie.
?I Still Believe?, reżyseria: Andrew Erwin, Jon Erwin, obsada: Britt Robertson, K.J. Apa, Melissa Roxburgh, romans/ dramat/ muzyczny, prod.USA, dystrybucja: Monolith

?Najświętsze serce?

Znana pisarka, Lupe Valdes, poszukując inspiracji do książki, trafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców; odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który – jak nic innego – naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca. Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.
?Corazon Ardiente?, reżyseria: Andres Garrigo, Antonio Cuadri, obsada: Karyme Lozano, Ignacio Ysasi, Pablo Vina, dramat, 89 minut, prod. Hiszpania, dystrybucja: Rafael

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *