Śledztwo w sprawie wypadku

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, jaki miał miejsce w dniu 23 sierpnia 2020 r.

Toczy się ono pod kątem niedopełnienia obowiązków przez osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo i higienę pracy w ostrowieckiej restauracji szybkiej obsługi znanej sieci handlowej, narażenie przez to pracownika (kobieta w wieku 31 lat) na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci pracownicy.

 -W oparciu o zgromadzony dotychczas materiał dowodowy ? w postaci m.in. wyników oględzin miejsca zdarzenia prowadzonych przez prokuratora, wstępnych wyników przeprowadzonej w dniu wczorajszym sekcji zwłok, zeznań świadków, zapisów monitoringu, dokumentacji związanej z zatrudnieniem pokrzywdzonej ? ustalono, iż w dniu 22 sierpnia br. w magazynie -chłodni restauracji doszło do przewrócenia się jednej z półek z żywnością ?poinformował prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Pracownicy naprawili półkę i ułożyli na niej ponownie towar, a już po północy jedna z pracownic weszła do tego pomieszczenia, żeby dokonać inwentaryzacji towaru. W pewnym momencie półki z towarem przewróciły się na nią unieruchamiając jej klatkę piersiową, w następstwie czego doszło do jej zgonu w wyniku gwałtownego uduszenia.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikomu nie przedstawiono zarzutów. Obecnie kompletowany jest materiał dowodowy w celu precyzyjnego ustalenia przyczyn i przebiegu zdarzenia, a w tym ewentualnej osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *