„Razem bezpieczniej”

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Zbigniew Koniusz podpisał z jednostkami samorządu terytorialnego, w tym z gminą Ostrowiec Świętokrzyski, porozumienia na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa.
Porozumienia podpisano w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ?Razem bezpieczniej? im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.
W ramach naboru do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 49 wniosków. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 20 projektów.
Pozytywną rekomendację MSWiA uzyskały cztery wnioski na łączną kwotę dofinansowania 283 303,00 złotych. W ramach tej sumy wsparcie otrzymała gmina Mirzec, w wysokości 70 800,00 złotych, gmina Pińczów 58 000,00 złotych gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała wsparcie w wysokości 82 203, 00 złotych oraz powiat opatowski, który otrzymał kwotę 72 300,00 złotych.
Podczas konferencji wojewoda podkreślił, iż wszyscy jesteśmy beneficjentami tego programu. Bezpieczeństwo i pieszego i kierującego poprawia się w województwie świętokrzyskim z każdym rokiem. Projekty, które zgłaszają samorządy są bardzo ciekawe i innowacyjne. Jest w nich połączenie różnorakich technologii. Jestem bardzo podbudowany formą oraz wzrostem atrakcyjności tych projektów.
W ramach realizowanych projektów na terenie województwa zostanie zmodernizowanych 16 przejść dla pieszych. Pojawią się na nich elementy tzw. aktywnych przejść dla pieszych, a mianowicie: czujniki ruchu, punktowe elementy odblaskowe, znaki drogowe z lampami LED. Dodatkowo zostanie wykonane nowe oświetlenie, oznakowanie poziome w postaci biało-czerwonych pasów oraz zostaną zamontowane barierki zabezpieczające przed gwałtownym wtargnięciem na przejście. W kilku lokalizacjach zamontowane zostaną również radarowe wyświetlacze prędkości.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *