Sensacja! Powracają ?Interpretacje współczesności?. Przed nami 33 edycja w? Rżuchowie

Dom Spokojnej Książki w Rżuchowie, a nie jak przez 32 lata Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie gospodarzem i współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskie Literatury Współczesnej. 33 -edycja została zaplanowana na 23-25 października br.
Przez 32 lata przewinęło się przez ?Interpretacje współczesności? kilka pokoleń recytatorów i śpiewających poezję. Od udziału w ostrowieckim konkursie rozpoczęły się sceniczne i filmowe kariery m.in. Mirosława Baki, Marcina Bosaka, Magdaleny Waligórskiej, Katarzyny Marii Zielińskiej, Aleksandra Fiałka, Pawła Ferdka, Katarzyny Chlebnej i Jakuba Pawlaka.
Ostrowiecka scena była przez wiele lat przyjazna tym, którzy chcieli powiedzieć coś ważnego korzystając z literatury. Dla wielu to była lekcja bezcenna. Od dwóch lat „Współczesna” zniknęła z konkursowej mapy Polski. Teraz wraca w Rżuchowie, w Domu Spokojnej Książki dzięki m.in. Stowarzyszeniu „Głowa do góry”.
– Kiedy pozwala się na śmierć konkursu recytatorskiego to tak jakby się dawało przyzwolenie na śmierć bliskiej osoby czy ulubionej książki- pisze na konkursowym profilu Piotr Kogut. Najpierw tracimy przyjazną scenę, potem lubianych instruktorów, a na koniec zostaniemy osamotnieni z własną potrzebą powiedzenia ze sceny ważnych słów. Chcemy temu zaradzić.
Teraz trzy osoby -Urszula Bilska, Elżbieta Baran i Piotr Kogut, porozmawiały i narodził się pewien koncept.
– Spróbujemy „Współczesną” przywrócić do życia, a może i do świetności. Sceną będzie Dom Spokojnej Książki. Głównym organizatorem – Stowarzyszenie „Głowa do góry”- pisze Piotr Kogut. Urszula Bilska i Elżbieta Baran będą spiritus movens tego przedsięwzięcia. Żeby misja reaktywacyjna się udała potrzebni są uczestnicy. Liczymy na Mistrzów. Pewne tytuły są nie tylko nagrodą ale i zobowiązaniem. Liczymy na wasz odzew.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *