Siatkarki nabierają doświadczenia. Celem opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli

Tylko jeden set wygrały siatkarki KSZO SMS w konfrontacji z krakowską Wisłą. Mieliśmy apetyty na tie-breaka, ale w IV secie podopieczne trenera Piotra Brodawki nie miały wiele do powiedzenia w konfrontacji z bardziej doświadczonym i popełniającym znacznie mnie błędów zespołem krakowskim, notując drugą przegraną w sezonie.

Natalia Imiełowska, rozgrywająca KSZO SMS: -Pokazałyśmy swoją grę, a wygrywając w III secie to, że potrafimy grać. Szkoda, że nie potrafimy jeszcze zaprezentować tego na dystansie całego meczu. Oczywiście, wygrana jednego seta, to za mało, ale wierzę, że potrafimy przenieść tę dyspozycję na inne mecze, które są przed nami.

Wyniki 2. kolejki: *Silesia Volley Mysłowice – Maraton Krzeszowice 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:23) *Jedynka Tarnów – Poprad Stary Sącz (przełożony na 7 października) *MKS SAN-Pajda II Jarosław – Pogoń Proszowice 2:3 (23:25, 25:13, 25:22, 20:25, 15:17) *Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS UMCS Lublin (przełożony na 18 października) *SMS PZPS II Szczyrk ? pauza

Katarzyna Gałczyńska, libero KSZO SMS: -Musimy zapomnieć o przegranej, skoncentrować się na codziennych treningach po to, by wygrywać. To był dla nas dopiero drugi mecz w II lidze. Uczymy się tej gry w II lidze, mamy wielką szansę rozwoju sportowego.

Piotr Brodawka, trener KSZO: -Dziewczęta wytrzymały presje, ale brakuje im jeszcze obycia na drugoligowych parkietach. Zespół miał momenty bardzo dobrej gry. Po wygranym w III secie dziewczęta poczuły się, jakby wygrały mecz i gra w IV secie zupełnie siadła. Ten wygrany set pokazał nam, że możemy wygrywać z każdym, ale musimy też w to uwierzyć. Myślę, że nasza gra z każdym następnym meczem będzie wyglądała coraz lepiej.

1. Silesia Volley Mysłowice 2 6 6:2
2. Wisła Kraków 2 6 6:2
3. Pogoń Proszowice 2 5 6:2
4. San Pajda II Jarosław 2 4 5:4
5. SMS PZPS II Szczyrk 1 3 3:1
6. Tomasovia Tomaszów Lubelski 0 0 0:0
7. Jedynka Tarnów 1 0 1:3
8. Maraton Krzeszowice 2 0 2:6