Ostrowiecka Celsa kupiła potentata w produkcji zbrojeń

Ostrowiecka huta Celsa kupiła potentata w produkcji zbrojeń, który realizował Złote Tarasy w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu. Celsa Huta Ostrowiec kupiła przedsiębiorstwo Stal-Service, specjalizujące się w produkcji zbrojeń konstrukcyjnych i przetwórstwie stali zbrojeniowej dla budownictwa.
– Zakup Stal-Service to kolejny krok Celsy, mający na celu pełną pionową integrację łańcucha wartości w obszarze sektora stalowego dla budownictwa – mówi Szymon Czechowski, dyrektor prawny Compliance i Relacji Zewnętrznych Celsa Huta Ostrowiec. Do tej pory Celsa zintegrowała pełny łańcuch wartości od zakupu złomu, odbioru i przetwarzania, transportu, produkcji stali, produktów gotowych i półproduktów. Przejęcie Stal-Service uzupełnia ofertę Celsa w obszarze przetwórstwa oraz dystrybucji stali dla branży budowlanej.
Zakupiona przez ostrowiecką hutę firma Stal-Service Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Rok później rozpoczęła działalność operacyjną w zakresie produkcji zbrojeń budowlanych i przetwórstwa stali zbrojeniowej, jako pierwszy w tym czasie specjalistyczny zakład produkcyjny w Polsce, wytwarzający miesięcznie ok. 1.500 ton zbrojeń. Pozwoliło to firmie zrealizować wówczas tak prestiżowe projekty, jak Hotel InterContinental w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu, Arkady Wrocławskie we Wrocławiu, Złote Tarasy w Warszawie.
Kolejne lata to duże inwestycje w nowoczesny park maszynowy, automatyzację procesów produkcji i szkolenia pracownicze, zwiększające moce produkcyjne zakładu produkcyjnego do ok. 6.000 ton miesięcznie. Po ponad 20 latach działalności, fi rma Stal-Service Sp. z o.o. należy obecnie do liderów w branży, a jej zdolności produkcyjne stale rosną dzięki nowoczesnym, w pełni skomputeryzowanym liniom produkcyjnym i wysokiej wydajności pracy. Obecnie zakład produkcyjny Stal-Service Sp. z o.o. wytwarza ok. 90.000 ton zbrojeń budowlanych i 10.000 ton sprefabrykowanych elementów przestrzennych, dostarczanych na rynki krajowe i zagraniczne, czego dowodem są liczne realizacje dla odbiorców w Polsce, Szwecji, Czechach i Norwegii. Nowoczesny park maszynowy zapewnia produkcję elementów o dowolnych kształtach, a specjalistyczne oprogramowanie jest wsparciem dla skutecznej obsługi logistycznej. Z czasem staliśmy się również jednym z największych dostawców zbrojeń budowlanych dla dużych projektów infrastrukturalnych, takich jak budowy: autostrady A1 i A2, oraz wielu odcinków dróg ekspresowych, krajowych, wojewódzkich i lokalnych wraz z towarzyszącymi obiektami inżynieryjnymi (mosty, wiadukty, tunele).
W portfolio firmy znajdują się tak prestiżowe realizacje jak: Dworzec Nowa Łódź Fabryczna, Sky Tower we Wrocławiu, II linia warszawskiego metra, Złota 44, Galeria Północna i Galeria Młociny w Warszawie, Varso Tower, autostrada A8 Hjusta-Stockholm, Galeria Harfa w Pradze i Południowa Obwodnica Warszawy.
fot. PORR

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *