Fabryka fryzur z wielkim sercem dla Fundacji Rak’N’Roll

Od pięciu lat Magdalena Kamińska -Łapa, właścicielka salonu ?Fabryka Fryzur? przy ul. Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, współpracuje z Fundacją Rak?n?Roll.
W ramach tej współpracy i akcji ?Oddaj włos?, salon przyjmuje klientki, które chcą oddać włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii. Usługę obcięcia włosów ?Fabryka Fryzur? wykonuje bezpłatnie.
Pani Magda jest wrażliwą i otwartą osobą, jak mówi – jeżeli może pomóc, to czemu nie. Obecnie Fabryka Fryzur jest jedynym salonem w regionie, który nie przerwał ze względu na trwająca pandemię, współpracy z Fundacją.
-Do salonu przychodzi mnóstwo klientek, także tych w trakcie chemioterapii, stąd też wiem, jak bardzo włosy są dla nich ważne, a ich utracie często towarzyszą łzy. Są to bardzo poruszające historie, dotykające bardzo młodych kobiet, które walczą z chorobą nowotworową, o których też często myślę, wracając z pracy do domu. Piękne włosy to przecież walor kobiecości, więc chcę w pewien sposób pomóc kobietom dać poczucie piękna i ich wartości. Dlatego też współpracuję z Fundacją. Pandemia przecież nie zatrzymała innych chorób, w tym nowotworowych. Fundacja w okresie wiosennym, w pierwszej fali pandemii zawiesiła swoją działalność i w tym czasie także zawiesiliśmy tę współpracę z przyczyn od nas niezależnych, jednak już od czerwca obcinamy włosy w ramach Rak?n?Roll -mówi Magdalena Kamińska ? Łapa, właścicielka salonu.


Większość salonów w czasie pandemii zawiesiła współpracę z Fundacją. Wiąże się to z ograniczoną liczbą pracowników, reżimem sanitarnym i możliwościami salonów fryzjerskich, które z trudem przetrwały pierwszą falę pandemii, gdy usługi były niedostępne. Jednak pani Magda nie zrezygnowała. Włosy dla Fundacji najczęściej obcina pracownik ? Iwona Marczak.
-Przyjeżdżają do nas klientki z sąsiednich miasta. Z Kielc, Starachowic, Skarżyska ? Kamiennej, tam gdzie salony zawiesiły współpracę z Fundacją. Wiemy, że liczy się cel i pomoc – mówi I. Marczak.
Właścicielce salonu nie szkoda czasu i zysków, które mogłaby mieć, gdyby zamiast bezpłatnej usługi realizowała swoją działalność. Zainteresowanie oddawaniem włosów jest duże. Włosy oddają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy specjalnie je zapuszczają, aby włączyć się w akcję.
-Na pewno nie żałuję i cieszę się, że mogę pomóc. Jest to mój wkład we wsparcie kobiet dotkniętych chorobami nowotworowymi. Od początku, kiedy uruchomiłam swoją działalność, czyli od wiosny 2015 r, wiedziałam, że chcę w ten sposób pomagać. Wierzę, że dobro wraca. Przetrwałam pierwszą falę pandemii, choć nie był to łatwy czas. Nadal nie jest łatwo, bo epidemia jeszcze nie minęła, ale staramy się radzić sobie z tą sytuacją i nadal pomagać ? przyznaje M. Kamińska ? Łapa.
Salon umawia klientki na konkretne terminy i godziny. Przestrzega wszystkich obowiązujących zasad sanitarnych. Można więc bezpiecznie obciąć włosy, wyjść z nową fryzurą, a tym samym pomóc innym. Po wznowieniu działalności Fundacja zmieniła nieco zasady. Każdy kto zechce oddać włosy, musi zalogować się na stronie internetowej Fundacji i wypełnić wniosek. Potem pobrać kod i umówić się w salonie fryzjerskim. Włosy muszą mieć nie mniej niż 25 cm, nie mogą być rozjaśniane i przed obcięciem umyte z odżywką. Nowością jest również, że klienci sami muszą odesłać włosy na adres Fundacji. Od salonu Fabryka Fryzur otrzymują specjalne koperty, gdzie umieszczają obcięte włosy.
-Zakupiliśmy te koperty, jako cegiełki na rzecz Fundacji. Klienci tylko muszą je wysłać zwykłym listem na własny koszt, to około 6 zł -dodaje właścicielka salonu.

Każdy może pomóc i przyłączyć się do akcji ?Oddaj włos?. Salon Fabryka Fryzur czynny jest pn. – pt. 9 -18 i w soboty 8 -14. Umówić się można pod nr 518 819 513.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *