Pacjent ?0? został zaszczepiony! (zdjęcia)

Trwają szczepienia przeciwko COVID 19 personelu ostrowieckiego szpitala.  Pierwsza partia szczepionek trafiła do przyszpitalnego punktu szczepień w godzinach porannych. Tuż po godzinie 13 ?stej została zaszczepiona pierwsza osoba. Był to dyrektor ds. medycznych ostrowieckiej lecznicy dr Adam Karolik. Drugim pacjentem była pielęgniarka koordynująca punkt szczepień, Teresa Kutwin. Po podaniu szczepionki oboje pacjenci czuli się dobrze i podczas konferencji prasowej zachęcali innych do zaszczepienia się przeciwko COVID 19 .

-Należy skorzystać z tych szczepień. Na żaden wirus, w tym COVID 19 nie ma lekarstwa. Wirusów się nie leczy. Jedyną dostępną formą przeciwdziałania wirusom jest szczepionka ?przekonywał dr A. Karolik. ?Niektórzy twierdzą, że wirusa nie ma, to zapraszam aby jako wolontariusze przyszli do naszego szpitala na oddział covidowy i zobaczyli, jak wygląda walka z koronawirusem.

W dniu dzisiejszym zostało zaszczepionych 30 osób tzw. grupy ?O?. Kolejne szczepienia odbędą się we wtorek i we środę. Szczepionka ma ważność 120 godzin od wytransportowanie jej z centralnego magazynu. Ostrowiecki punkt szczepień przy szpitalu będzie otrzymywał kolejne partie szczepionki w każdy poniedziałek. W pierwszej kolejności będzie szczepiony personel medyczny, potem inni pracownicy placówek służby zdrowia, a także służb ratunkowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *