W drugim lub w trzecim kwartale 2021 roku w centrum miasta stanie nowy obiekt handlowy i usługowy?

Mamy wielu czytelników, którzy trzymają kciuki za to, by budowa w centrum miasta budynku przeznaczonego na usługi, ożywiła nieco Rynek i jego najbliższe sąsiedztwo.
Mamy tu na myśli, oczywiście, będący w budowie obiekt usytuowany naprzeciwko urzędu miasta i willi Gogolów, na terenie przylegającym z jednej strony do ulicy Siennieńskiej, a z drugiej do ulicy Szerokiej, a odsłaniający teraz niejako ?plecy? kamiennicy Szypulińskich.
Zainteresowanie czytelników budową jest w pełni zrozumiałe, bo przecież żaden nowy obiekt od dawna nie stanął w Śródmieściu, tym bardziej w pobliżu samego Rynku. Inwestor, którym jest Grzegorz Mirga i jego firma Mirgastone, postanowił w tym miejscu wybudować piętrowy budynek o charakterze handlowym i usługowym. Ma nadzieję, że jego lokalizacja okaże się atrakcyjna i nie będzie miał problemów ze znalezieniem przyszłych najemców. Koncepcja jest taka, by w budynku najemcy prowadzili różnorodną działalność. Kto wie, czy na jego parterze nie znajdzie siedziby sklep lub lokal gastronomiczny, a na jego piętrze pomieszczenia biurowe, chociażby kancelarii prawnych?


Jedno jest pewne. Obiekt zachowa poczucie stylu i estetyki, a Grzegorz Mirga zapewnia, że właśnie o takim też charakterze będzie w nim prowadzona działalność usługowa. Budynek, zaprojektowany przez architekta Jarosława Kawińskiego, nawiązuje do zabudowy górnej połaci Rynku i zastosowane w nim rozwiązania zostały zaakceptowane przez konserwatora zabytków.
Grzegorz Mirga ujawnił nam, że budowę obiektu zakończy w drugim lub w trzecim kwartale tego roku. Już dziś jednak otrzymuje pierwsze zapytania od chętnych do skorzystania z najmu lokalu. Uzyskaliśmy zapewnienie, że żaden ciucholand, ani sklep z gatunku ?za 3 zł? nie znajdzie w budynku swej siedziby. Nie będzie w tym miejscu żadnej tandety. Wstępne zainteresowanie najmem wyraziła już jedna z kancelarii adwokackich, ale tak naprawdę, to nic jeszcze nie zostało ani przesądzone, ani tym bardziej parafowane jakąkolwiek umową, tym bardziej, że w warunkach pandemicznych każdy z przedsiębiorców i usługodawców ogląda każdą złotówkę z obu stron.


My ciekawi jesteśmy, czy nowy obiekt w przestrzeni Rynku będzie miał wpływ na jakiekolwiek jego ożywienie. Jak podkreślają urbaniści i architekci, centrum miasta tworzą jednak nie budynki i nowe obiekty, ale ludzie. Im będzie ono ładniejsze, bardziej zadbane i funkcjonalne, tym częściej będzie odwiedzane. Można rzec, że byłoby świetnie, gdyby udało się połączyć jego znaczenie gospodarcze z przestrzenną i funkcjonalną zabudową. Miejmy więc nadzieję, że nowy obiekt wznoszony przez pana Grzegorza, będzie z wielu powodów ważny dla mieszkańców naszego miasta i tego powodu ruch w centrum się zwiększy. Warto dodać, że nowy budynek stanie w zmieniającej się wokół rzeczywistości, którą przynosi kompleksowy remont ulicy Siennieńskiej. 

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “W drugim lub w trzecim kwartale 2021 roku w centrum miasta stanie nowy obiekt handlowy i usługowy?

  • 3 lutego 2021 at 02:30
    Permalink

    Witam, czy jakieś dane kontaktowe/strona do inwestycji istnieje?

    Dziekuje

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *