Nowa usługa urzędu skarbowego. Ułatwienia dla podatnika

Od 1 lutego 2021 r została uruchomiona nowa usługa do załatwiania naszych spraw podatkowych w urzędzie skarbowym e-Urząd Skarbowy. To jedna z największych zmian wprowadzona na przestrzeni ostatnich lat w skarbówce.
-Serwis e-Urząd Skarbowy – wyjaśnia Mirosław Sejdziński, naczelnik w Ostrowcu Świętokrzyskim – umożliwia załatwienie wielu spraw online – bez wychodzenia z domu, w dowolnym czasie. Z nowych możliwości elektronicznego załatwiania spraw mogą korzystać zarówno podatnicy, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, jak i ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Podatnicy mogą się zalogować do swojego konta przez stronę www.podatki.gov.pl

Można dokonać tego przez login.gov.pl, to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną. Będziemy wtedy mieć dostęp do swojego konta, na którym znajdziemy m.in. takie dane jak: dane o podatniku, działalności gospodarczej, mikrorachunku podatkowym, historii logowania; usługi Twój e-PIT; informacji o nałożonych mandatach , a także dostęp do aplikacji mikrofirma, płatności on-line za niektóre zobowiązania. Można też złożyć niektóre pisma.
Usługa będzie sukcesywnie rozbudowywana. Z kontem została zintegrowana usługa Twój e-PIT. W aplikacji Twój e-PIT będą wstępnie przygotowane zeznania podatkowe za rok 2020 dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej tj. PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38.
Osoby prowadzące działalność gospodarczą jeszcze tym razem muszą złożyć zeznania podatkowe za rok 2020 samodzielnie. Przy logowaniu danymi podatkowymi pozostałe usługi e-Urzędu Skarbowego będą niedostępne.
W ramach aplikacji e-Urząd Skarbowy podatnik może wysyłać do urzędu różne pisma, których wzory są zamieszczone w zakładce ?? Złóż dokument?? . Zachęcamy do korzystania z tej formy kontaktu i załatwiania spraw.
Przez stronę www.podatki.gov.pl możemy także umówić wizytę w urzędzie skarbowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *