Piękniejsze oblicze munduru (zdjęcia)

Kobiety do służby wojskowej wnoszą cierpliwość, dokładność, profesjonalizm a także kobiecą empatię wobec drugiego człowieka. Stanowią piękniejszą część 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy blisko 300 kobiet. Stanowią 24 % wszystkich żołnierzy brygady. Kompetencje, zaangażowanie i umiejętności pań są bardzo wysoko oceniane przez przełożonych ? 40% pań ma wykształcenie wyższe.  W ciągu ostatniego roku kobiety w mundurach mogliśmy zobaczyć podczas służby między innymi  w szpitalach, przychodniach, DPS-ach i stacjach sanepidu. Sumienność i odwaga z jaką panie wykonują powierzone im zadania oraz godzenie służby z życiem prywatnym zasługują na najwyższe uznanie.

Coraz liczniejsza obecność Pań w służbach mundurowych od lat jest faktem. W wojskach operacyjnych stanowią blisko 7 % ogółu żołnierzy. Jednak od roku 2017 kiedy to powołane zostały Wojska Obrony Terytorialnej liczba kobiet w mundurach znacznie wzrosła. Obecnie liczba kobiet żołnierzy OT wynosi 3700 co stanowi 16 % całkowitej liczebności i systematycznie wzrasta.

Z okazji Dnia Kobiet życzenia paniom służącym i pracującym w brygadzie złożył Dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Grzegorz Motak – Drogie Panie z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć na Wasze ręce najserdeczniejsze życzenia, spełnienia wszystkich marzeń, samych sukcesów w służbie, jak również w życiu prywatnym oraz nieustającego zdrowia i szczęścia w gronie najbliższych.

Panie mają wiele powodów motywujących do podjęcia decyzji o wstąpieniu w  szeregi 10. ŚBOT, najczęściej jednak kobiety wskazują na chęć sprawdzenia się, spełnienia swoich marzeń o służbie, a także potrzebę umiejętności obrony, zarówno siebie jak i najbliższych.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dzięki charakterowi i zorganizowaniu służby w WOT nie muszą one rezygnować ze swojego codziennego życia. Mogą rozwijać się zawodowo oraz poświęcać swój czas zarówno rodzinie jak i swoim zainteresowaniom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *