Prawie setka młodych ostrowczan z certyfikatami językowymi

99 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych uzyskało certyfikaty językowe podczas już piątej edycji programu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. W tym roku z uwagi na sytuacje pandemiczną nie odbyła się uroczysta gala, a prezydent Jarosław Górczyński dokonał tylko symbolicznego wręczenia dwóch certyfikatów dla Zofii Padoł (PSP Nr1) oraz Franciszka Sieradzkiego (PSP Nr14).

Egzaminy certyfikujące przygotowane przez Cambridge English Language Assessment uczniowie zdawali w czerwcu minionego roku. Dziewięciu uczniów zdało je na poziomie A2, 73 – B1 oraz 17- B2. Pod względem największej ilości uzyskanych certyfikatów przodowały: PSP Nr1  (27), PSP Nr 5 (26) oraz PSP Nr 14 (15).

– Już pięć edycji gminnego programu za nami- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Dzięki niemu kilkaset dzieci, młodzieży, a nawet już dorosłych osób miało okazję uzyskać prestiżowe i honorowane na całym świecie poświadczenie znajomości języka obcego. Gratulacje dla wszystkich 99 uczniów którzy w tym roku uzyskali certyfikaty oraz ich rodziców.

Przypomnijmy, że ostrowiecki samorząd, jako jedyny w Polsce opłaca egzaminy certyfikujące z języka angielskiego dla najzdolniejszych uczniów. Ci z nich, którzy odebrali certyfikaty językowe z rąk prezydent, przed kilkoma dniami, nie kryli zadowolenia.

– Bardzo się cieszę, że mi się udało. Wcześniej nie byłam tego taka pewna, że uda mi się zdać egzamin na poziom B1. Ten certyfikat powinien przydać mi się w szkole średniej, gdzie jako rozszerzenie zamierzam wybrać język angielski, a także  na studiach- mówi Zofia Padoł.

– Nie będę ukrywał, ale podczas przygotowania były problemy, jednak dzięki wsparciu nauczycieli i wszystkich osób, które mi pomagały udało się- mówił Franciszek Sieradzki zdobywca certyfikatu o poziomie B2.

– Rozwój oświaty to jeden z najważniejszych priorytetów realizowanej polityki miejskiej- pisze w liście skierowanym dla rodziców uczniów, którzy uzyskali certyfikaty, prezydent. W swoich działaniach staramy się wychodzić poza sztywne ramy. Albert Einstein powiedział, że ?Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek? i na tym nam w szczególności zależy. To nasza inwestycja w młode pokolenie. Wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego są całkowicie finansowane z budżetu miejskiego certyfikaty z języków obcych, dodatkowe zajęcia  z przedmiotów ścisłych, w tym matematyki i logicznego myślenia, ale również plastyki. Zależy nam na świadomych, pewnych siebie i swojej wartości młodych ludziach, którzy potrafią szukać kreatywnych rozwiązań oraz wypowiadać się płynnie zarówno po polsku,  jak i w obcych językach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *