Tomasovia jeszcze za silna. Siatkarki KSZO SMS już utrzymały się w II lidze!

II liga siatkówki. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski ? Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (22:25, 19:25, 23:25).

KSZO: Kmuk, Mich, Klepacz, Stefańska, Jakus, Piotrowska, Rdzanek (libero) oraz Turek, Ścibisz, Kos, Wójcik, Gałczyńska, Żurawska. Trener: Piotr Brodawka.

Tomasovia: Orzyłowska, Rodak, Mickiewicz, Chwała, Kaniewska, Magierowska, Machniewicz (libero) oraz Polak, Świerkosz, Lubas, Ciurko, Staworzyńska. Trener: Stanisław Kaniewski.

Siatkarki KSZO, mimo porażki z liderkami z Tomaszowa Lubelskiego, utrzymały się w II lidze! To informacja dnia! Stało się to po tym, jak swój mecz przegrała Proszowianka Proszowice, która tak, jak tarnowska Jedynka już nie może wyprzedzić naszej drużyny w tabeli.

W meczu z Tomasovią nasza drużyna pokazała się z dobrej strony, ale jak podkreślił trener Piotr Brodawka tego czegoś zabrakło w grze KSZO, by myśleć na tym etapie budowy zespołu o korzystnym rezultacie.

W I secie KSZO SMS, który miał mniej do zaoferowania w grze na siatce, przegrywał 2:5, 7:12 i 9:15. Mimo to ostrowczanki zbliżyły się do stanu 15:16, 16:17, 21:22. Po bloku na Kai Klepacz zrobiło się 21:24, a przy wyniku 22:24 szkoleniowiec Tomasovii poprosił o przerwę na żądanie, by ustawić ostatnią akcją seta.

W II secie do stanu 10:10 toczyła się wyrównana gra. Później rywalki uciekły nam na kilka punktów, a kiedy zrobiło się 13:17 trener KSZO poprosił o przerwę. Niestety, od stanu 14:20 nastąpiło wsteczne odliczanie do zakończenia partii.

W III secie inicjatywę przejęły nasze siatkarki, który wygrywały 10:8 i 15:12. Mieliśmy nadzieje, że tak szybko mecz się więc nie skończy. Końcówka, w której ostrowczanki prowadziły 22:21 i 23:22, była niezwykle zacięta. Doświadczenie Tomasovii jednak zaprocentowało, bo dwie kolejne akcje zakończyły się dla nich pomyślnie tak, jak i cały mecz.

W ostatnim meczu sezonu KSZO zagra w Lublinie z AZS UMCS. Mecz ten nie ma już żadnej wartości w grze o zachowanie drugoligowego statusu. Po zwycięstwie w Tarnowie akademiczki także zapewniły sobie utrzymanie. W Ostrowcu zapewne pozostaną wszystkie kadetki, które w hali przy ulicy Żeromskiego toczyć będą ćwierćfinałowe boje mistrzostw Polski.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *