Organizacji komunii – jak to zrobić, aby wszystko się udało?

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdego katolika. Po uroczystej mszy w kościele większość rodzin zbiera się na odświętnym obiedzie. Przez wiele lat był on organizowany w domu. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na przyjęcie w restauracji. Jakie są mocne i słabe strony obydwu rozwiązań?

Jakie są wady i zalety organizacji komunii w restauracji?

Organizacja komunii w restauracji jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Przede wszystkim można nie zaprzątać sobie głowy przygotowaniami związanymi z przystosowaniem domu, czy mieszkania. Nie trzeba również spędzać wielu godzin na ustalaniu menu i przygotowywaniu potraw.

W przypadku, kiedy zaprasza się wielu gości, może to być naprawdę czasochłonne zajęcie. Poza tym należy pamiętać o tym, że nie każdy ma talent kulinarny i potrawy nie za każdym razem wychodzą, jak spod ręki szefa kuchni. Nie można również zapomnieć, że po całej uroczystości nie trzeba sprzątać. To niewątpliwie duży plus.

Z kolei, jeżeli chodzi o minusy, to można wspomnieć o tym, że istnieje możliwość, że nie wszystkie dania przypadną nam do gustu. W końcu, ilu kucharzy, tyle różnych przepisów. Przed rezerwacją sali warto dowiedzieć się, czy możliwa jest degustacja menu. Innym minusem może być organizacja kilku przyjęć w tym samym czasie w jednej restauracji. Takie sytuacje zdarzają się szczególnie w przypadku imprez kameralnych.

Plusy i minusy organizacji komunii w domu

Do minusów z pewnością można przydzielić wszystkie pozytywne aspekty organizacji przyjęcia w restauracji. Trzeba przygotować odpowiednio dużą przestrzeń, zaopatrzyć się w stoły i krzesła. Nie można zapomnieć również o wysprzątaniu mieszkania przed przyjściem gości. Dochodzi do tego proces gotowania. W tym przypadku nie możemy zwalić winy na kucharza. Jeśli coś nie będzie smakowało, goście będą patrzyli na nas.

Do pozytywnych aspektów można zaliczyć z pewnością atmosferę, która będzie w tym przypadku bardziej domowa. Dochodzi do tego również dekoracja wnętrza, która nie zawsze jest możliwa w restauracji.

O czym pamiętać, by komunia była udana?

Na początek należy odpowiednio wcześnie ustalić listę gości i wysłać im zaproszenia, tak by mieli odpowiednio dużo czasu na potwierdzenie przybycia. Niezależnie od tego, gdzie będzie odbywało się przyjęcie, trzeba wziąć pod lupę menu. Warto, by znajdowały się w nim różnorodne dania, w tym opcje wegetariańskie.

Dobrze mieć na uwadze, że w przyjęciu biorą udział dzieci, które często bywają niejadkami. Dlatego warto postawić na dania, które będą smakowały wszystkim. Można zastanowić się również nad rozsadzeniem gości. Dobrze, by skłóceni ze sobą członkowie rodziny nie siedzieli obok siebie. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Najważniejsze jednak jest to, by skupić się na dziecku, które będzie przyjmowało komunię. To jego ważny dzień i to ono powinno być w centrum uwagi, by mogło właściwie przeżyć ten moment.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.restauracjanadpotokiem.pl/catering-na-komunie,24,pl.html

Print Friendly, PDF & Email