26-letni ostrowczanin podejrzany o kradzież paliwa

W dniu 30 marca 2021 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Gulińskiego, nieznany sprawca ściągnął ze zbiornika paliwa pojazdu ciężarowego marki DAF ok. 480 litrów oleju napędowego. Wartość paliwa oszacowano na 2.500 złotych.

-Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili podejrzanego o to włamanie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sprawie zatrzymany został 26-letni ostrowczanin. Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli puste pojemniki, w których przechowywane było skradzione paliwo. W dniu 31 marca 2021 r. mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący kradzieży z włamaniem, a drugi za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Za kradzież z włamaniem grozi 26-latkowi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 26 marca 2021 r., o godz. 20, w Kunowie na parkingu przed jedną z firm, nieznany sprawca wywiercił otwór w zbiorniku paliwa samochodu ciężarowego marki Scania. Skradł 700 litrów paliwa. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 3.500 złotych. Postępowanie w tej sprawie trwa.

Print Friendly, PDF & Email