Graffiti 3D. Tylko gdzie?

Radny Marcin Marzec zaproponował w swej interpelacji powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim graffiti 3D.
Choć wskazana lokalizacji nie przypadła do gustu władzom miasta, to padła deklaracja, że na pewno powstanie, ale w innym miejscu. Radny Marcin Marzec zaproponował, aby poprawić atrakcyjność ostrowieckiego molo w Parku Miejskim poprzez wykonanie graffiti 3D.
– Metoda ta wywołuje swoiste zjawisko iluzji – twierdzi ostrowiecki radny. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google hasło: street art 3D i można przekonać się, jak wyglądają tego typu prace artystyczne w rzeczywistości miejskiej. W sieci można przeczytać, że jest to popularna metoda zwiększenia atrakcyjności wielu miejsc poprzez nietuzinkowe malowidło 3D, które sprawia wrażenie np. stania nad przepaścią, nad urwiskiem, czy wodospadem. W moim odczuciu ostrowieckie molo idealnie nadaje się na zastosowanie takiej technologii. Wydaje się, że i tak już atrakcyjny punkt spacerowy na mapie miasta, zyskałby jeszcze więcej na atrakcyjności przy relatywnie niskich nakładach. W Polsce wielu artystów stosuje tę metodę.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przyznaje, że tego typu rozwiązanie rozważa już od dłuższego czasu, ale w innej lokalizacji. Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w skierowanej odpowiedzi nie jest najlepszym miejscem na ulokowanie takiego graffiti.
– Malowidła 3D wykonywane na placach i chodnikach niezależnie od walorów artystycznych mogą nieść dyskomfort odwiedzającym to miejsce – czytamy w odpowiedzi. Jednak sam pomysł jest ciekawy i był już rozważany w ramach działań promocyjnych, jednakże w innej lokalizacji. Jakiej? Nie wiemy. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *