Biegali dla Bartka (zdjęcia)

Piękna pogoda, wspaniały cel i wspólna pasja dzielenia się dobrem połączyła wszystkich, którzy w sobotnie przedpołudnie tłumnie przybyli do Ośrodka Rekreacyjnego ?Gutwin?, aby wziąć udział w bieganiu. A to wszystko dla 12 -letniego Bartka Kapsy, podopiecznego Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który cierpi na nowotwór nerwów wzrokowych i chorobę Recklinghausena.

Bieg wystartował o 11. Uczestnicy mieli do pokonania 7 km. Chętni wzięli udział w 5 kilometrowym marszu nordic walking. Wszyscy zawodnicy  otrzymali medale za uczestnictwo, puchary trafiły do najlepszych. W biegu na 7 km w kategorii kobiet ex aequo zwyciężyły Kinga Myśliwska, Sylwia Chamera i Justyna Słowik, które swój puchar przekazały Bartkowi. W kategorii mężczyzn: I miejsce zajął Rafał Feliga, II miejsce ? Karol Grabda i III miejsce Hubert Zawierucha. W marszu nordic walking w kategorii kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Kaja Artykiewicz, II miejsce zajęła Beata Bocheńska, zaś III Małgorzata Turek. W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Marcin Wiśniewski, II miejsce Andrzej Dąbek, zaś II Konrad Dębniak.

Wpisowe za udział w biegu zostało przeznaczone do charytatywnej puszki. Dekoracji zawodników dokonał  Bartek, bo to on był bohaterem sobotniej imprezy. Biegom towarzyszyło szereg atrakcji, z których korzystanie było dobrowolnym datkiem do puszek. Dzieci mogły poszaleć na dmuchańcach za ?cegiełkę?.  Stoisko ze studiem fryzur i strefą zabaw dla najmłodszych z festiwalem baniek mydlanych przygotowali uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Imprezie towarzyszyły również stoiska – kiermasz ciast, wata cukrowa, popcorn. Wszystkich połączył duch dobrej zabawy i chęci pomocy.

W akcję włączyli się także samorządowcy. Starosta Marzena Dębniak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Małgorzata Sobieraj  i Mariusz Łata, radny miejski oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, uczestniczyli w marszu nordic walking na 5 km, zaś wiceprezydent miasta, Piotr Dasios w biegu na 7 km. Wiele emocji towarzyszyło także licytacjom, w które aktywnie włączyli się radni miejscy i powiatowi, w tym imprezę wsparli m.in.  członkowie zarządu powiatu ostrowieckiego Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Joanna Pikus, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, radni miejscy: Dariusz Kaszuba, Renata Duda, Grażyna Maj, Jerzy Wrona, poseł Andrzej Kryj, nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, Adam Podsiadło. Lista sponsorów i darczyńców jest długa.

Wszyscy, którzy przybyli na ?Gutwin?, zrobili to dla Bartka. Zebrane do puszek datki, a także pieniądze z licytacji pomogą niewidomemu chłopcu w leczeniu i rehabilitacji. Organizatorami wydarzenia był Specjalny  Ośrodek  Szkolno ? Wychowawczy z dyrektor Katarzyną Krzyżanowską, Stowarzyszenie Wspólnota Świętokrzyska z Bożeną Kolasą, w partnerstwie z Ostrowieckim Stowarzyszeniem Biegaczy ?Ostrobiec? z prezes Anną Bober. Imprezę brawurowo poprowadził DJ Piotr Wójtowicz. Patronat nad wydarzeniem objęli: starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak i prezydent miasta Jarosław Górczyński, a wsparł ją także Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *