Krzemionki i dzikie rośliny

W najbliższą niedzielę, 13 czerwca o godzinie 15 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki odbędzie się spotkanie z naturą.

Dzikie rośliny od zawsze towarzyszyły człowiekowi, były dla niego pożywieniem i lekarstwem.  W czasach, kiedy nie było aptek i supermarketów, człowiek musiał nauczyć się korzystać z tego, co było dostępne w przyrodzie, w lesie i na łące. Dziś, kiedy półki sklepowe przepełnione są przetworzoną żywnością, a regały apteczne mnogością leków, my znów zaczynamy doceniać to, co daje przyroda. O tym, jak korzystać z dobrodziejstw natury, opowie Agata Cieślik – z zawodu nauczycielka, zielarz-fitoterapeuta, pasjonatka natury, zielarstwa i ziołolecznictwa oraz naturalnych kosmetyków.

Co nas czeka? Wybierzemy się na spacer ziołowy po rezerwacie połączony z rozpoznawaniem gatunków dziko rosnących roślin, a następnie porozmawiamy na temat ich właściwości i możliwości zastosowania w kuchni i w apteczce. Najmłodsi będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizie. Dowiemy się też jak wykonać ocet ziołowy –  dokładny przepis, sposób wykonania i możliwości zastosowania. Niedzielne spotkanie będzie również okazją do spróbowania lemoniady kwiatowej.

Wstęp: 15 zł. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja: tel. 669 970 499 / 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *