Rajd Rowerowy Solo

Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa jeszcze do końca tego miesiąca. Organizatorzy rajdu proponują wspólne kręcenie kilometrów dla miasta w niedzielę 20 czerwca, w ramach nietypowego rajdu rowerowego, Rajdu Solo.

Stowarzyszenie Ostrower i Gmina Ostrowiec zapraszają na Rajd Rowerowy w ramach rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z 53 miast, które przystąpiły do trzeciej edycji rywalizacji RSP. Po dwóch tygodniach rywalizacji nasze miasto zajmuje miejsce w pierwszej dwudziestce miast biorących udział w tegorocznej zabawie zapoczątkowanej przez Bydgoszcz. Wspólny rajd, który będzie realizowany w nieco innej formule niż dotychczas, to jedna z ostatnich szans by zdobyć dodatkowe punktu do końcowego rankingu.
– Formuła tegorocznego rajdu jest nieco inna niż zwykle. Stąd nazwa rajdu Rajd Solo. Nie zakładamy – jak to było dotychczas, wspólnego startu z Rynku naszego miasta. Podyktowane jest to względami organizacyjnymi i logistycznymi. Starty odbywać się będą natomiast indywidualnie lub w grupach z każdego miejsca w mieście. Najtwardsi rowerzyści mogą wyruszyć już po północy, bo chodzi nam przecież o to by wykręcić w tym dniu jak największą liczbę kilometrów dla naszego miasta. Wspólny, symboliczny start odbędzie się o godzinie 10.00 spod Ostrowieckiego Browaru Kultury – informuje Kamil Stelmasik, prezes Stowarzyszenia Ostrower.


Dla tych, którzy pomimo wszystko chcą się spotkać na starcie, organizatorzy przygotowali start z dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury wspólnie z Prezydentem miasta. Starty w grupach po 10 osób rozpoczną się o godzinie 10.00, zbiórka już od godziny 9.30.
Rowerzyści, którzy przejadą 20 czerwca największą liczbę kilometrów, na mecie będą mogli liczyć na nagrody oraz miłe spotkanie przy ognisku. Prowiant zapewniają organizatorzy.
Wspólny czy indywidualny start z samego rana w niedzielę to tylko początek zabawy. Czeka nas jeszcze druga część wydarzenia. Warunek jest jeden. Do godziny 14.00 należy dotrzeć na teren rekreacyjny Gminy Bodzechów w Sudole. Miejsce znajduje się tuż przed Muzeum Archeologicznym i Rezerwatem Krzemionki, po prawej stronie przy drodze wojewódzkiej 754 jadąc od Ostrowca Świętokrzyskiego. Nie zabraknie stałych konkursów Stowarzyszenia i wspólnego czasu przy ognisku oraz nagród dla tych, którzy przejechali tego dnia najwięcej kilometrów. Dowodem na to będzie okazanie aplikacji Aktywne Miasta z zarejestrowaną trasą.
Każdy uczestnik Rajdu Solo proszony jest o pobranie i uruchomienie tego dnia aplikacji Aktywne Miasta. Niezbędne informacje znajdują się na www.aktywne.miasta.pl. Warto prześledzić kwestie techniczne związane z funkcjonowaniem aplikacji, na niektóre modele smartfonów, aby uniknąć kłopotów z zapisywaniem wyników.
Powrót z miejsca zakończenia rajdu odbywać się będzie we własnym zakresie. Zachęcamy jednocześnie do tego by w drodze na Sudół przejechać ulicą Krzemienną w celu wytestowania nowego odcinka ścieżki rowerowej o długości 1120 km.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *