Świetny start na Mistrzostwach Świata w Fitness Dzieci. Blanka Walczyk srebrną medalistką, Natalia Bugajska z brązowym medalem

W miniony weekend w serbskiej miejscowości Cacak rozegrano Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci. Trenerzy Joanna i Grzegorz Kępowie z UKS „Black&White” zabrali na zawody Nadię Żmudę, Blankę Walczyk, Zuzannę Jarecką, Jagodę Strzębską, Gabrielę Klepacz, Natalię Bugajską, Agatę Suszko i Alicję Sulik.

Niedzielne finały były dla naszych zawodniczek niezmiernie udane. Blanka Walczyk w grupie do lat 12 zdobyła bowiem srebrny, a Natalia Bugajska w grupie do lat 14 brązowy medal. Dla Blanki to był już trzeci start na tej mistrzowskiej imprezie, ale po raz pierwszy awansowała do ścisłego finału.

W swoim pierwszym starcie na MŚ Agata Suszko  w rywalizacji 14-latek wywalczyła 7 miejsce. W tej grupie wiekowej na 9 miejscu ukończyła rywalizację Gabriela Klepacz.

W kategorii do lat 10 Nadia Żmuda zajęła 10 miejsce.

W kategorii do lat 13 Zuzanna Jarecka wywalczyła 6, a Jagoda Strzębska 10 pozycję.

Natomiast w najstarszej grupie, do lat 15, Alicja Sulik uplasowała się 5 miejscu.

-Pierwszy raz w historii startów na mistrzostwach świata uzyskaliśmy tak dobre rezultaty ? mówi Joanna Kępa. -Wszystkie moje zawodniczki uplasowały się w pierwszej dziesiątce świata, a okrasą ich startu są dwa medale. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.