Przynieś trzy książki, a otrzymasz trzy rośliny miododajne. Piknik ekologiczny na ostrowieckim Rynku

Już w najbliższą niedzielę, 4 lipca zapraszamy ostrowczan na ostrowiecki Rynek, gdzie odbywać się będzie ekologiczny piknik „Spotkania w zieleni?. Każdy kto przyniesie trzy książki, dostanie zestaw trzech miododajnych roślin. Książki muszą być w dobrym stanie, gdyż trafią do ostrowiekcich szkół i domów pomocy społecznej. 

Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej ?Drzewo w Krajobrazie”, odwiedzenia stoisk edukacyjnych, w których odbywać się będą warsztaty ekologiczne, gdzie wykonywane będą ekoozdoby, biżuteria z tektury oraz koszulek, malowanie toreb. Będzie można również zasięgnąć informacji z zakresu sadzenia i pielęgnowania drzew, a dodatkową atrakcję stanowić będzie kino plenerowe oraz bus z fotowoltaiką. W programie pikniku przewidziano wyjątkowy spacer dendrologiczny wśród drzew Parku Miejskiego.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski aktywnie włącza się w realizację Unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030 ?Przywracanie przyrody do naszego życia,? która została przyjęta w maju ub.r. Promowanie roli drzewa w krajobrazie jest również cenną inicjatywą podejmowaną przez nasze miasto, która wpisuje się w podpisaną 20 października 2016 roku Europejską Konwencję Krajobrazową. Ważnym czynnikiem jest uświadamianie mieszkańców, w tym również najmłodszych jak cennym jest przywracanie przyrody i bioróżnorodności do naszego życia oraz jak ważną rolę w życiu człowieka pełni otaczająca przestrzeń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *