Teatry Kulka i Tak, „Bajka do zjedzenia”, „Śmieciaki ratują świat” – to wszystko i nie tylko na Gutwinie

Podobnie jak w  ubiegłych latach, w okresie wakacji  na terenie  Ośrodka Wypoczynkowego  Gutwin organizowane są pikniki rodzinne pod nazwą „Na Gutwinie jest fajnie!”. Jak podkreśla dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizatora wypoczynku, pięknie położony w leśnej scenerii ośrodek  sprzyja organizowaniu plenerowych imprez na świeżym powietrzu, w których biorą udział nie tylko mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jak pamiętamy, pierwszy piknik z cyklu „Na Gutwinie jest fajnie!” odbył się 11 lipca. Na drugi zapraszamy w niedzielę, 8 sierpnia, w godzinach 14-19. Skierowany on będzie głównie do najmłodszych, a tematami przewodnimi będą ekologia, sport  i zdrowe odżywianie.  Na początek pikniku odbędzie się spotkanie z Teatrem Kulka. Dzieci poznają magiczne sztuczki wyśmienitego klauna, ba, będą mogły wziąć w nich czynny udział.

Następną atrakcję przygotują Teatr TAK, przedstawiając spektakl „Bajka do zjedzenia”. Jest to smaczna opowieść o tym, co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryte zostały zasady dotyczące prawidłowego żywienia, dlaczego cukier jest zły, jakie moce mają warzywa i owoce, a także dlaczego tak ważny jest ruch.

Na zakończenie wydarzenia zapraszamy na   spektakl  ekologiczny pn. „Śmieciaki ratują świat”. W spektaklu tym w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka poruszony zostanie temat dotyczący naszej planety. Czy tytułowym Śmieciakom przy pomocy dzieci uda się uratować ginącą ziemię? Czy dzieciaki będą umiały wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zabawy? Na te pytania postaramy się wspólnie odpowiedzieć 8 sierpnia.

W trakcie imprezy dzieci z rodzicami będą mogły brać czynnie udział w warsztatach pradziejowych przygotowanych przez Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”, namalować witaminowo-owocowy obrazek, wykonać samodzielnie gniotka lub zagrać w fajną grę planszową.  

Gry planszowe, wbrew powszechnej komputeryzacji życia, zyskują coraz większą popularność. Rozwijają na wiele sposobów, uczą logicznego myślenia i pomagają budować relacje – integrują. Właściciel  Kuferka z Planszówkami przygotuje szeroką ofertę gier bez prądu dla tych mniej i bardziej zaawansowanych. Będzie można wybrać grę i zagrać rodzinnie lub z innymi uczestnikami pikniku, czy skorzystać z pomocy wolontariuszy, którzy pomogą, pokierują i wytłumaczą zasady danej gry.

Podczas pikniku będziemy również obchodzili Święto Instruktora  Nauki Jazdy.  Będzie można skorzystać z miasteczka ruchu drogowego, wsiąść do wozu strażackiego lub radiowozu, czy zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego po wypadkach samochodowych i motocyklowych.  Szkoły Nauki  Jazdy ZYGZAK i MONTE CARLO zapowiadają moc atrakcji,  konkursów i niespodzianek.

Nie zabraknie również licznych konkursów prowadzonych przez zaproszone instytucje. Swoje stanowiska zaprezentują: Przedszkole PROMYK, Miejska Biblioteka Publiczna, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Montessori „First Step”, Warsztaty Terapii Zajęciowej SZANSA.

Jak na każdym pikniku uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach sprawnościowych, organizowanych przez instruktorów MOSiR i darmowych  szaleństwach  na dmuchańcach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *