Podglądanie z powietrza

W dniu 17 sierpnia 2021 r., funkcjonariuszom w Opatowie towarzyszył bezzałogowy statek powietrzny, który służył do monitorowania zachowań kierowców na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście.

-Operatorzy przy użyciu drona monitorowali i rejestrowali zachowania kierowców i pieszych na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego i ul. Kościuszki, które są odcinkami wspomnianych wcześniej dróg krajowych ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W przypadku ujawnienia naruszenia przepisów ruchu drogowego przekazywali informację do patrolu policji, który w dalszej części stosował odpowiednie procedury.

Najczęściej kierujący pojazdami nie stosowali się do wskazań sygnalizacji świetlnej oraz wjeżdżali na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy. Kierujący, który popełnił wykroczenie miał możliwość zapoznania się z zapisem kamery drona.

W pierwszym półroczu 2021 r. na opatowskich drogach odnotowano 194 zdarzenia drogowe, w tym 15 wypadków, w których śmierć poniosło 5 osób, a 15 doznało obrażeń ciała.

Powiat opatowski to 114 km dróg krajowych, na których ze względu na usytuowanie geograficzne, codziennie odbywa się wzmożony ruch nie tylko pojazdów osobowych ale i ciężarowych. W samym tylko Opatowie znajdują się dwa skrzyżowania dróg krajowych nr 9 i 74.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *