?Świętokrzyskie Orły ? otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski?

?Świętokrzyskie Orły ? otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski? to cykl turniejów piłkarskich w kategorii U-11, które we wrześniu i październiku odbędą się w województwie świętokrzyskim. W turniejach udział weźmie ponad tysiąc dziewcząt i chłopców!

Turniej rozgrywany będzie na pięciu stadionach w Świętokrzyskiem ? eliminacje odbędą się w Opatowie ? 18 września, Staszowie ? 19 września, Sandomierzu ? 25 września i Starachowicach ? 26 września, a finał 2 października na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach.

Turnieje piłkarskie zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. Wszystko po to, by w dobie wychodzenia z pandemii jak najbardziej zachęcać nasze dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród będą godne finału Ligi Mistrzów, a podczas turniejów nikt nawet przez chwilę nie będzie się nudzić.

? Oprócz edukacji piłkarskiej, turnieje promować mają  również wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i poza nim, w codziennym życiu szczególnie w tak trudnych dla naszych dzieci czasach ? mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji ?Aktywni dla Polski?, która zorganizuje cykl turniejów. ? Przykładamy ogromną uwagę do każdego elementu organizacji turniejów, a mecze sędziować będą licencjonowani sędziowie.

Każdy z turniejów będzie promował pamięć o regionalnych polskich bohaterach. ? Podczas zawodów upamiętnione zostaną postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego ? dodaje Tyryłło.

Wszystkie drużyny otrzymają pakiety startowe, w skład których wejdzie posiłek oraz cenne sportowe upominki. Na najlepsze zespoły czekają medale, puchary oraz cenne nagrody w postaci pokaźnych voucherów na sprzęt sportowy. Każda z drużyn składać się będzie z sześciu zawodników w polu i bramkarza, a mecze będą trwały dwadzieścia minut bez przerwy.

Zapisy ruszyły na www.aktywnidlapolski.pl, a o udziale  w turniejach decydować będzie kolejność zgłoszeń. ? Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do wspaniałej sportowej zabawy i walki o nagrody ? zachęca Tyryłło.

Udział w turniejach jest bezpłatny. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *