W sobotę inauguracja z kieleckimi akademikami. Przegrane na koniec przygotowań do sezonu

Piłkarze ręczni KSZO przegrali w ramach ostrowieckiego turnieju sparingowego ostatnie mecze sparingowe przed rozpoczynającym się w najbliższy weekend sezonem w grupie D I ligi. My zapraszamy kibiców na mecz inauguracyjny z AZS UJ Kielce, który rozegrany zostanie w ostrowieckiej hali w najbliższą sobotę, 18 września o godz. 18.

W sparingowym turnieju ostrowieckim podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego nie wygrali ani jednego meczu. Ulegli drużynom z I ligi centralnej, czyli akademickiej drużynie z Białej Podlaskiej i zamojskiej Padwie, a także ekipie ze Zwolenia z grupy C I ligi, prowadzonej przez byłego reprezentanta Patryka Kuchczyńskiego. Czy oznacza to, że nasza drużyna będzie miała w nowym sezonie pod górkę?

Nie sądzimy tak, tym bardziej że w spotkaniach w Ostrowcu o wynikach decydowały niuanse, a poza tym we wcześniejszych meczach kontrolnych ostrowczanie pokonywali wyżej notowane drużyny, choćby z Sosnowca i Wrocławia. Siłą naszej drużyny powinna okazać się stabilizacja i zgranie kadry. Przed sezonem nie było bowiem w naszym klubie jakichś nerwowych, czy też rewolucyjnych ruchów kadrowych. W rozegranych spotkaniach sparingowych KSZO ani razu nie odstawał poziomem od rywali.

KSZO w ostrowieckim turnieju zagrał w składzie: Michał Piątkowski, Kasper Kijewski – Filip Chmielewski, Jakub Ćwięka, Maciej Jeżyna, Maciej Cukierski, Bartosz Kogutowicz, Kacper Lazarowicz, Kacper Granat, Wiktor Jędrzejewski, Adrian Wojkowski, Rafał Jagiełło, Damian Falasa, Sebastian Iskra. 

W I kolejce rywalizacji w grupie D I ligi zmierzą się: SMS ZPRP I Kielce – SMS ZPRP II Kielce; SPR Grunwald Ruda Śląska – SPR Wisła Sandomierz; AZS AGH Kraków – Unimetal Recykling MTS Chrzanów; KSSPR Końskie – ASPR Zawadzkie; KS Viret CMC Zawiercie – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

Oto wyniki i tabela ostrowieckiego turnieju sparingowego:

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? AZS AWF Biała Podlaska 23:26 (10:14).

KSZO: Piątkowski, Kijewski ? Chmielewski 4, Ćwięka 3, Jeżyna 8, Cukierski, Kogutowicz, Lazarowicz, Granat, Jędrzejewski 1, Wojkowski 2, Jagiełło, Falasa, Iskra 4.  

*Orlęta Zwoleń ? AZS AWF Biała Podlaska 28:32 (16:16)

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Padwa Zamość 29:33 (16:16).

KSZO: Piątkowski, Kijewski ? Chmielewski 2, Ćwięka 8, Cukierski 1, Kogutowicz, Lazarowicz 6, Granat, Jędrzejewski 1, Wojkowski 3, Jagiełło, Falasa 4, Iskra 4.

*Padwa Zamość ? AZSAWF Biała Podlaska 24:31 (17:17)

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Orlęta Zwoleń 22:24 (9:11).

KSZO: Piątkowski, Kijewski ? Chmielewski 1, Ćwięka, Cukierski 2, Kogutowicz 3, Lazarowicz, Granat 1, Jędrzejewski 1, Wojkowski 2, Jagiełło 1, Falasa 9, Iskra 2.

1. AZS AWF Biała Podlaska 3 9 89:75
2. Orlęta Zwoleń 2 3 52:54
3. Padwa Zamość 2 3 57:60
4. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3 0 74:83

Wiktor Jędrzejewski uznany został najlepszym obrońcą turnieju, a Kasper Kijewski najlepszym bramkarzem.

A oto wyniki pozostałych meczów KSZO w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/22:

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? KSSPR Końskie 29:28 w Końskich

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Viret Zawiercie 32:33 w Końskich

*Anilana Łódź ? KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 20:27 w Końskich

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? SRS Przemyśl 21:20 (10:12) w Zwoleniu

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Orlęta Zwoleń 16:17 (10:9) w Zwoleniu

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – WKS Śląsk Wrocław 24:22 (11:13) w Sosnowcu

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Zagłębie Sosnowiec 22:20 (14:8) w Sosnowcu

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “W sobotę inauguracja z kieleckimi akademikami. Przegrane na koniec przygotowań do sezonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *