V Ostrowiecki Hubertus

Już po raz piąty myśliwi i leśnicy spotkali się na hubertowskich obchodach.
Uroczystość rozpoczęła Msza św. Dziękczynna w intencji myśliwych i ich rodzin, w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza na os. Pułanki z udziałem proboszcza parafii ks. Marka Dziuby oraz ks. Franciszka Beraka, kapelana myśliwych i leśników. 
W uroczystości uczestniczyli ostrowieccy parlamentarzyści: Andrzej Kryj i Jarosław Rusiecki, a także Aldona Sobolak – regionalny dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach, przedstawiciel Polskiego Związku Łowieckiego Janusz Mazur, łowczy ZO Okręgowego PZŁ w Tarnobrzegu Robert Bąk, wicestarosta ostrowiecki Andrzej Jabłoński,  radny powiatowy Piotr Maj, powiatowy lekarz weterynarii w Opatowie Bogusław Mąka, zastępca komendanta KPP w Ostrowcu Św. Krzysztof Panaszewski, wójt gminy Bałtów Hubert Żądło oraz poczty sztandarowe Kół Łowieckich z powiatuostrowieckiego i zaprzyjaźnionych Kół Łowieckich ? KŁ ?Hubert? w Jakubowicach, KŁ ?Bażant? w Dwikozach, KŁ ?Nemrod? w Małyszynie Dolnym, KŁ ?Szarak? w Radomiu, Hutnicze Koło
Łowieckie ?Dudek? w Ostrowcu Św., KŁ ?Krępianka? w Lipsku, KŁ ?Jarząbek? w Ostrowcu Św. KŁ ?Góra Chełmowa?w Rudkach, KŁ ?Muflon? wOstrowcu Św., KŁ ?Dzik? w Ćmielowie, KŁ ?Pustułka? w Ożarowie, KŁ ?Ponowa Karczma Miłkowska? w Ostrowcu Św., KŁ ?Hubert? w Starachowicach, KŁ Leśników ?Rosomak? w Radomiu, KŁ Ludowe w Opatowie.
Obchody były okazją do wręczenia odznaczeń. Najwyższe odznaczenie łowieckie ?Złom?, otrzymał Eugeniusz Dreger, prezes KŁ ?Dudek?. Srebrnym medalem zasługi łowieckiej został odznaczony Waldemar Chwistek, członek KŁ ?Dudek?. Brązowym medalem zasługi łowieckiej został odznaczony Piotr Staszewski, członek KŁ ?Dudek?.
Jako co roku, a obecnie w kontekście planowanych zmian ustawowych, myśliwi upominali się o prawdę ich wizerunku. W wystąpieniach oraz w wygłoszonej homilii żywą była sprawa szerzącego się hejtu i ataków na brać myśliwską, która wkłada ogrom pracy związanej z gospodarowaniem zwierzyną płową w polskich lasach i dba o to, aby z tych darów lasu mogli korzystać mieszkańcy. Brak świadomości co do prawdziwej roli myśliwego jest źródłem niezrozumienia przez niektóre gremia, podsycane emocjami. Stąd też w wystąpieniach poruszono kwestię promowania wiedzy na temat myśliwych poprzez spotkania edukacyjne. Hubertowską uroczystość poprowadził Tomasz Marcinkowski, prezes KŁ ?Jarząbek? w Ostrowcu Św., zaś organizatorami byli: Nadleśnictwo Ostrowiec Św. z nadleśniczym Adamem Podsiadło oraz Koła Łowieckie powiatu ostrowieckiego. Organizatorzy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami przez wicestarostę A. Jabłońskiego.
Oprawę muzyczną uroczystości sprawował Zespół Sygnalistów ?Razróg?. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *