Nie płacąc, odjeżdżał ze stacji paliw (zdjęcia)

W połowie września do dyżurnego opatowskiej komendy dotarła informacja, że na jednej ze stacji paliw w gminie Ożarów młody mężczyzna zatankował do auta gaz za kwotę 100 złotych, a następnie benzynę do kanistrów umieszczonych w bagażniku. Łącznie do zapłaty było 900 złotych, ale rachunek nie został uiszczony.

-Po wstępnej analizie pozyskanych informacji okazało się, że tablice rejestracyjne o wyróżnikach z powiatu ostrowieckiego, którymi posługiwał się sprawca, były kradzione ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Mimo to w dniu 4 października 2021 r. zatrzymany został 26?letni mieszkaniec gminy Iwaniska. Na terenie posesji posiadał kilkadziesiąt litrów benzyny w różnych kanistrach.

W toku czynności ustalone zostało, że mężczyzna kilkakrotnie postępował w ten sam sposób w okresie od połowy czerwca do początku października 2021 r. W tym czasie dokonał kradzieży paliw na różnych stacjach na łączną kwotę blisko 6.500 zł. W dniu 6 października 2021 r. 26-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *