Coraz liczniejsze oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Praca jako opiekunka w Niemczech cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z korzyści, jakie czerpią obie strony ? polska i niemiecka. Dla Niemców usługi polskiej opiekunki są o wiele tańsze niż niemieckiej. Z kolei dla polskiej opiekunki wynagrodzenie nadal jest o wiele atrakcyjniejsze niż w ojczyźnie. Do rosnącej liczby ofert przyczyniła się również pandemia koronawirusa; przed nią wielu seniorów było lokowanych w domach pogodnej starości, jednak obecnie z oczywistych względów tendencja ta się zmienia. Poza tym miesięczny koszt utrzymania seniora w takim ośrodku niewiele się różni od usług niemieckiej opiekunki.

Opieka nad seniorem w Niemczech: o czym należy pamiętać?

Pandemia spowodowała również opustoszenie na rynkach pracy całego świata ? w tym Polski. Nic więc dziwnego, że wiele Polek decyduje się na wyjazd w celu podratowania sytuacji finansowej. Należy jednak pamiętać, że praca ta, jak każda, ma swoje wady i zalety. Dobrze jest też posiadać pewne cechy, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu.

Zanim zdecydujemy się na pracę jako opiekun/ka trzeba uwzględnić fakt, że wyjeżdżamy na zlecenie do osoby starszej i nie bez powodu potrzebna jest tam pomoc. Musimy więc liczyć się z tym, że dane nam będzie opiekować się osobą zniedołężniałą, która ma problemy z poruszaniem się; najprawdopodobniej trzeba będzie pomóc jej w przenoszeniu się z łóżka na wózek lub w kąpieli. Seniorzy miewają również często demencję, która sprawia, że osoba chora jest zdezorientowana i w takich momentach potrzebne jest emocjonalne wsparcie i wyrozumiałość.

Podsumowując: najbardziej pożądanymi cechami u opiekunki/opiekuna są cierpliwość, wyrozumiałość i dobry stan fizyczny. Jeśli mamy doświadczenie w opiece nad własnym członkiem rodziny, również jest to ogromny atut, nie tylko w procesie zatrudniania, ale też na miejscu zlecenia.

Opiekunka w Niemczech: jak zacząć?

Jeśli posiadasz najważniejsze cechy opiekunki/opiekuna i zastanawiasz się nad podjęciem tego typu pracy, zawsze możesz skontaktować się z agencją opiekunek, np. Veritas Opieka. Agencja ta zawiera mnóstwo ofert pracy w Niemczech i zawsze przed jej wystawieniem przeprowadzana jest ankieta, którą wypełnia klient. Dzięki temu nie jedziesz ?w ciemno? i wiesz, czego się spodziewać już przed wyjazdem. Dodatkowo każda opiekunka ma przypisanego koordynatora, z którym może się skontaktować w każdym momencie. Firma posiada również wsparcie językowe w postaci Pogotowia Języka Niemieckiego, dostępnego w każdy dzień roboczy. Umowy są w całości po polsku, więc masz pewność, że wiesz, co podpisujesz. Zarobki zależą oczywiście od znajomości języka i rodzaju zlecenia, ale średnia wynagrodzeń wynosi 1700 euro netto miesięcznie.

Jeśli masz wątpliwości i pytania, skontaktuj się z agencją opiekunek Veritas, a ta niezobowiązująco odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *