Kolejny, przegrany pięciosetowy bój siatkarek KSZO SMS?

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. Wisła Kraków ? KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski  3:2 (25:19, 21:25, 19:25, 25:22, 15:13).

Wisła: Sordyl, Bożek-Siudek, Maruszczak, Pociąsk, Banaś, Krzyżak, Boroń, Olenderek, Koziańska, Kacprowicz, Smaga, Skowron oraz Wojta i Szczepaniec (libero). Trener: Magdalena Śliwa.

KSZO: Romanowska, Nowaczek, Mich, Bugajska, Klepacz, Imiełowska, Ścibisz, Jakus, Żurawska, Stefańska oraz Kowalik i Rdzanek (libero). Trener: Piotr Brodawka.

W I secie do stanu 10:10 trwała wyrównana walka. Później Wisła prowadziła 14:11 i 18:14. Co prawda KSZO zmniejszał dystans i było już tylko 18:17 i 20:18 dla gospodyń, ale w końcówce to one zagrały lepiej i objęły prowadzenie w meczu. Kto by się spodziewał, że po dwóch kolejnych setach, to KSZO SMS będzie prowadził, ale po kolei?

W II secie wiślaczki były na przysłowiowej fali, bo prowadziły 6:2, 14:11 i 18:11. Chyba zbyt szybki uwierzyły jednak w siebie, bo podopieczne trenera Piotra Brodawki doprowadziły do remisu 19:19, a w samej końcówce seta dały rywalko ugrać już tylko dwa punkty.

W III secie znów górą były ostrowczanki, które prowadziły 11:8, 17:13. Kiedy krakowianki zmniejszyły dystans do stanu 19:17 o czas poprosił nasz szkoleniowiec, który uspokoił grę zespołu, co poprowadziło KSZO SMS do wygrania kolejnego seta i objęcia prowadzenia w meczu.

W IV secie początkowo ostrowczanki zmierzały do zakończenia meczu, gdyż prowadziły 9:6. Nie było to jednak łatwe, bo gospodynie wykorzystywały błędy własne naszej drużyny i w końcówce to podopieczne Magdaleny Śliwy wyszły na prowadzenie 20:19. Po emocjonującej końcówce wiślaczki zakończyły seta zwycięsko.

O tym, kto wygra mecz decydował więc tie-break. Od stanu 5:5 trzy kolejne akcje wiślaczki zakończyły skutecznie i przy zmianie stron miały trzy punkty przewagi nad KSZO. Emocji nie brakowało, bo po chwili było już 8:8. Przy stanie 13:12 dla KSZO wydawało się, że w przeciwieństwie do spotkania w Krzeszowicach, tym razem górą będzie w pięciosetowym spotkaniu nasz zespół. Niestety, w trzech kolejnych akcjach znów wiślaczki nie popełniły błędu i to one zainkasowały dwa punkty.

Po pięciu kolejkach KSZO SMS plasuje się na 3 pozycji w tabeli. Za tydzień znów rozegra wyjazdowe spotkanie, tym razem z Marbą w Sędziszowie Małopolskim.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *