Obywatelskie ujęcie. Kierowca volkswagena miał ponad 2 promile alkoholu

W dniu 9 listopada 2021 r., ok. godz. 15.20, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy na ul. XXV-lecia Wolności w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-Mieszkaniec powiatu radomskiego, jadąc w kierunku Boksycki, zauważył jak zza pojazdu jadącego z naprzeciwka na jego pas ruchu wjechał osobowy volkswagen. Aby nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów musiał wykonać gwałtowny manewr skrętu w prawo. Widząc w lusterku, że kierowca niemieckiego auta nie zwalania i nadal niebezpiecznie wyprzedza inne samochody, zawrócił i pojechał za nim. Kierujący volkswagenem cały czas kontynuował jazdę tzw. wężykiem. Zajechał więc drogę kierowcy volkswagena i zmusił do zatrzymania, a następnie zabrał kluczyki. Jak się okazało, volkswagenem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Kunów, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.Obywatelskie ujęcie. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *