Mistrz Polski bezlitosny. Jedenastobramkowa porażka waterpolistów KSZO

Ekstraklasa piłki wodnej. *AZS Uniwersytet Warszawski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:6 (3:0, 5:2, 4:3, 5:1).

Volonchuk, Benda – Chupryna 2, Zbrzeski, Nerlewski, Rudziński 1, Madej 1, Grabiński, Kalata 1, Kiljan, Targowski, Borkowski 1, Maciejewski 11. Trenerzy: Jakub Bednarek, Mikita Chupryna.

KSZO: Kośka, Skaliński – Krakowiak, Mesaros 2, Kochański 1, Gabryszewski, Nadbrzuchowski, Nochelski, Szląszkiewicz 3, Bartosik, Korovljev, Skrzypiński, Walesic. Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.

Najlepsi zawodnicy: Andrzej Maciejewski (AZS) – Igor Szląszkiewicz (KSZO).

W starciu z wiceliderem waterpoliści KSZO nie mieli wiele do powiedzenia. W starciu z ostrowczanami faworytami byli stołeczni mistrzowie Polski, ale my mogliśmy się spodziewać nieco lepszej gry naszego zespołu. 

Lepiej zgrani od pomarańczowo-czarnych i przede wszystkim świetnie zorganizowani w obronie stołeczni piłkarze wodni powodowali, że ostrowczanie mieli problemy z rozegraniem akcji i grą przez centra. Na dodatek nie grzeszyli celnością rzutów z dystansu. Jakby mało tego, nie wykorzystywali również okresów gry w przewadze. Sporo bramek stracili także po kontrach przeciwników. Po prostu, byli mało skuteczni?

W ekipie warszawskiej świetnie prezentował się i sprawiał najwięcej problemów obronie KSZO Andrzej Maciejewski, który z łatwością dopływał do pozycji rzutowych i seryjnie zdobywał bramki. W sumie zdobył ich aż 11.

Print Friendly, PDF & Email