Rekordy okręgu Zuzanny Kamińskiej i sztafecistek. Pływacy KSZO wygrali z dużą przewagą

W Staszowie odbyła się I runda Świętokrzyskiej Dużej Ligi  Pływackiej. Jak łatwo się domyślić wygrali ją pływacy KSZO, którzy zgromadzili 27127 pkt. i wyprzedzili Salos Cortile  Kielce (9377), Unię Busko- Zdrój (6703), Barakudę Starachowice (4830), Koronę Swim  Kielce (4023), Orkę MOSiR Kielce (2859), Centrum Staszów (1037), Falę Kraśnik (438), Wodnika Końskie (162), Akwedukt  Kielce (121).

Nasi pływacy bili także rekordy okręgu świętokrzyskiego, a konkretnie rekordy juniorek 16-letnich. I tak, ustanowiły je Zuzanna Kamińska w wyścigu na 100 m zmienny, która uzyskała czas 1:06.68 oraz nasze sztafecistki 4×50 m stylem zmiennym w składzie Alicja Sulik, Zuzanna Kamińska, Zofia Sadłos i Małgorzata Celińska Małgorzata z czasem 2:03.35.

A oto miejsca naszych pływaków na podium staszowskich zawodów:

50 m dowolny kobiet. *16 lat i starsze: 3.Iżewska Gabriela 28.70 *14 – 15 lat: 1.Karwacka Dominika 29.43 *13 lat: 1.Gil Laura 28.91; 3.Beksińska Amelia 29.44 *12 lat : 1.Mikołajek Nikola 29.71; 3.Staniszewska Maja 31.39

50 m dowolny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Stefański Patryk 23.77; 3.Michta Bartosz 24.58 *13 lat: 1.Grzesik Franciszek 26.49 *12 lat: 1.Starachowski Maciej 30.39; 2.Giemza Paweł 31.41; 3.Kuśmierz Igor 31.77

200 m klasyczny kobiet. *16 lat i starsze: 1.Kamińska Zuzanna 2:34.37; 2.Ofman Julia 2:38.37 *12 lat: 1.Mikołajek Nikola 3:12.15

200 m klasyczny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Lis Jan 2:28.53 *13 lat: 2.Karpiński Rafał 3:06.15 *12 lat: 2.Kuśmierz Igor 3:22.11

100 m grzbietowy kobiet. *16 lat i starsze: 1.Petrykowska Adrianna 1:07.99; 2.Iźewska Gabriela 1:10.05; 3.Sulik Alicja 1:10.11 *13 lat: 2.Kozub Amelia 1:14.50; 3.Górniak Adrianna 1:16.31 *12 lat: 1.Sokół Sara 1:15.65

100 m grzbietowy mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Tomaszewski Aleks 59.65; 2.Stefański Patryk 1:00.45 *13 lat: 1.Budzeń Patryk 1:17.95; 3.Rdzanek Mikołaj 1:18.36 *12 lat: 1.Giemza Paweł 1:18.42

400 m dowolny kobiet. *16 lat i starsze: 1.Kamińska Zuzanna 4:37.46; 2.Szafrańska Malwina 4:44.10 *1.Woźniak Beata 4:53.15 *13 lat: 2.Gil Laura 5:08.17; 3.Beksińska Amelia       5:09.76

400 m dowolny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Radkiewicz Kajetan 4:03.54 *14 – 15 lat: 2.Wicha Antoni 5:04.40 *13 lat: 2.          Grzesik Franciszek 4:40.59; 3.Batugowski Szymon 4:45.41

100 m zmienny kobiet. *16 lat i starsze: 1.Kamińska Zuzanna 1:06.68; 2.Iźewska Gabriela 1:08.73 *14 – 15 lat: 2.Woźniak Beata 1:12.91 *13 lat: 2.Górniak Adrianna 1:17.12

100 m zmienny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Stefański Patryk 59.24; 2.Radkiewicz Kajetan 1:00.86 *13 lat: 1.  Batugowski Szymon 1:08.68 *12 lat: 1.Starachowski Maciej 1:17.59

200 m motylkowy kobiet. *16 lat i starsze: 1.Latała Weronika 2:31.08; 2.Sadłos Zofia 2:33.42

200 m motylkowy mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.Tomaszewski Aleks 2:02.61; 2.Michta Bartosz 2:04.93; 3.Karaś Oskar 2:28.66

4×50 m zmienny kobiet. *16 lat i starsze: 1.KSZO 1 – 2:03.35 (Sulik Alicja, Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia; Celińska Małgorzata; 2.KSZO 2 – 2:06.18 (Petrykowska Adrianna, Ofman Julia, Latała Weronika, Iżewska Gabriela) *14 – 15 lat: 1.KSZO 6 – 2:17.62 (Sokół Sara, Mikołajek Nikola, Staniszewska Maja, Woźniak Beata *13 lat: 1.KSZO 3 – 2:14.66 (Gil Laura, Beksińska Amelia, Górniak Adrianna, Kozub Amelia)

4×50 m zmienny mężczyzn. *16 lat i starsi: 1.KSZO 2 – 1:51.99 (Wypchło Jakub, Siembida Adam, Tomaszewski Aleks, Stefański Patryk); 2.KSZO 1 – 1:56.65 (Radkiewicz Kajetan, Mazan Mikołaj, Michta Bartosz, Sojda Eryk) *13 lat: 1.KSZO 3 – 2:13.84 (Karpiński Rafał, Budzeń Patryk, Batugowski Szymon, Grzesik Franciszek) *12 lat: 1.KSZO 6 – 2:30.62 (Gębusia Adam, Kuśmierz Igor, Starachowski Maciej, Giemza Paweł)

Z miejsc poza podium punkty dla KSZO wywalczyli również: Julia Jonaszek, Michalina Jama, Jakub Wolski, Oskar Karaś, Mikołaj Tobiszewski, Bartłomiej Bezak, Adam Gębusia, Lena Bielecka, Hanna Sulik.

Print Friendly, PDF & Email