IV Memoriał Ryszarda Nowickiego (zdjęcia)

Stowarzyszenie Szachowe Hetman we współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego zorganizowało Memoriał Szachowy im. Ryszarda Nowickiego. Te rozgrywki stały się już w naszym mieście tradycją. Już bowiem po raz czwarty szachiści spotkali się, aby swoją grą uczcić pamięć o Ryszardzie Nowickim, wieloletnim Prezesie Klubu Hetman. Organizatorzy zawodów zadbali o wyjątkowe nagrody, dyplomy i upominki dla wszystkich. Rywalizowało 102 szachistów w pięciu grupach wiekowych, grających tempem gry 10?+5. Sędzią głównym był trener Hetmana, Jarosław Choina. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie rundowi: Andrzej Sidor i Michał Choina.

I tak, w grupie open zwyciężył Adam Choina przed Mateuszem Różańskim i Tomaszem Skrzypczakiem. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Wacław Widalski, a najlepszym zawodnikiem Hetmana Zbigniew Smyła. Wyróżniono też najlepszą kobietę, którą okazała się Emilia Sprzęczka. Najlepszym zawodnikiem rankingu do 1800 był Albert Śliwka, a najlepszym zawodnikiem rankingu do 1600 Wojciech Budzeń.

W grupie do lat 18 triumfował Jan Choina. Za nim uplasowali się Adam Pożoga i Bartosz Przesłański. Najlepszym zawodnikiem Hetmana okazał się Adrian Ciepliński, a najlepszą kobietą w tej grupie Maria Janiszewska.

W grupie wiekowej do lat 14 Bartosz Tarłowski wyprzedził Mateusza Stefańca i Jakuba Białka. Najlepszym zawodnikiem Hetmana był Jan Kaleta, a najlepszą kobietę Natalia Opala.

W grupie wiekowej do lat 10 zwyciężył Jan Jedlikowski przed Leonem Walasem i Mateuszem Budzeniem. Najlepszy zawodnik z klubu Hetmana, to Aleksander Kaleta, zaś najlepszą kobietą w tej grupie wiekowej została Rozalia Romańska.

Wśród najmłodszych, w grupie do lat8, wygrał Cezary Łobacz, który wyprzedził Wojciecha Szczukiewicza i Krzysztofa Graczkowskiego. Najlepszy szachistą Hetmana okazał się Adam Szwagierczak. Najmłodszym zawodnikiem i jednocześnie najlepszą kobietą w grupie do lat 8 została Wiktoria Opala.

Do turnieju przystąpili także szachiści z Ukrainy. Na dzieci, oprócz nagród, czekały smaczne przekąski, a rodzice podczas kibicowania swoim pociechom, mogli zrelaksować się przy filiżance gorącej kawy z ciastem. Każdy powrócił z tych szachowych zmagań z uśmiechem na twarzy. Nic dziwnego, bo w przyjaznej atmosferze i trosce organizatorów o najmniejszy szczegół turniej na długo pozostawi w pamięci ostrowieckich szachistów.

Za wsparcie i pomoc w organizacji turnieju organizatorzy szczególnie dziękują takim lokalnym przedsiębiorcom i firmom, jak: Szkoła Językowa Helen Doron ? Angielski dla Dzieci i Młodzieży, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów MALPOL, Market Budowlano-Instalacyjny Pod Świerkiem, Ośrodek Szkolenia Primo i Optima, Fundacja Wsparcia i Rozwoju Dobry Ruch, Grupa Kavarito, Bio Farma Świętokrzyska, Zakład Produkcyjno-Handlowy ADAX.

Print Friendly, PDF & Email