Jest rozliczenie ostrowieckiej WOŚP! Jest rekord!

Kwotę 225 633, 54 zł udało się zebrać w tym roku przez ostrowiecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Taka informacja pojawiła się przed kilkoma dniami w mediach społecznościowych. Podczas kwesty ulicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim 30 stycznia br. zebrano 170 680, 50 zł, z kolei 23 380,00 zł w e-skarbonkach oraz 31 573, 04 zł w aukcjach internetowych. Jest to najwyższy wynik jaki udało się uzyskać podczas wszystkich finałów w naszym mieście.

Już w tym tygodniu podczas uroczystej gali, która odbędzie się 30 marca br. poznamy ile zebrano w całym kraju. Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP, którą poznaliśmy na zakończenie finałowego dnia 30 stycznia 2022 roku to 136 282 325 PLN. Na koncie Fundacji ta kwota znalazła się 2 marca 2022 – wtedy licznik na stronie został wstrzymany i chociaż wielkie liczenie nadal trwa, to ostateczna kwota zostanie ogłoszona za dwa dni.

Transmisję z ogłoszenia wyniku śledzić będzie można m.in. w mediach społecznościowych Fundacji WOŚP i na antenie TVN24.

W trakcie jubileuszowej zbiórki wolontariusze z całego świata kwestowali na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Był to pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenie siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej. 

Cel finału to również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji.

W zbiórkę zaangażowały się 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych w 29 krajach, m.in. w Australii, Chorwacji, Turcji i Tajlandii.

Tymczasem 35 milionów złotych – to wartość wyposażenia, sprzętu i jednorazowych środków medycznych, jakie Fundacja WOŚP chce przekazać ukraińskim szpitalom oraz placówkom w naszym kraju, które niosą pomoc obywatelom Ukrainy. Pierwsze urządzenia już dotarły na miejsce. Zakupy finansowane są ze zbiórki 1% za rok 2020 oraz środków z 30. Finału WOŚP.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *