Rower dla Ukrainy

Od poniedziałku, 28 marca, w Ostrowcu Świętokrzyskim ruszyła akcja zbiórki rowerów dla uchodźców z Ukrainy. Ten pomysł zrodził się w gronie członków Stowarzyszeniu Ostrower, którzy w ten sposób chcą przyczynić się do wsparcia uchodźców z owładniętej wojną Ukrainy.

-Nasz kolega Piotr Maj kilka dni temu podzielił się swoimi nieużywanymi rowerami z przybyłymi do naszego miasta uchodźcami ? mówi Kamil Stelmasik. -Jak się okazało, wpadliśmy na ten pomysł w tym samym czasie. Stąd ta idea, by zachęcić naszych mieszkańców do podzielenia się rowerami z tymi, którzy znaleźli schronienie przed wojną w naszym mieście. Sezon rowerowy już się przecież zaczyna. Wiedząc, że w naszym mieście przebywają mamy z dziećmi i sporo młodych ludzi, myślę, że rowerowe wycieczki po mieście i jego najbliższej okolicy będą miały duże znaczenia dla gości z Ukrainy. Mamy nadzieję, że pozwolą nabrać siły, złapać trochę optymizmu i jednocześnie poznać naszą małą ojczyznę.

-Wspólnie z kolegą przekazaliśmy rowery już kilku osobom. Chcąc dalej promować ten pomysł połączyliśmy siły z Lecznicą Rowerową i Stowarzyszeniem Ostrower ? podkreśla Piotr Maj.  

Każdy więc kto będzie chciał przekazać rower na rzecz uchodźców w ramach naszej akcji „Rower dla Ukrainy”, może to uczynić przywożąc jednoślad do magazynu po dawnym markecie Biedronka przy ul. Sienkiewicz 38, gdzie dzisiaj znajduje się dodatkowa siedziba Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbiórka odbywać się będzie od poniedziałku 28 marca do czwartku 13 kwietnia w godzinach od 16-18, w soboty od 13-15. W tych godzinach będą dostępni członkowie Stowarzyszenia Ostrower, którzy na miejscu ocenią stan rowerów. Przeglądu rowerów podejmie się Lecznica Rowerowa i Piotr Maj. Organizatorzy zbiórki proszą, by rowery były w dobrym stanie technicznym, zadbane i nadające się do użytku. Zbiórka będzie obejmowała wszystkie typy rowerów, ale najbardziej zależy nam na tych dla dzieci.

Fot. Pierwszy przekazany rower dla Olesji Ordinskiej z Białej Cerkwi

Print Friendly, PDF & Email