Agencja ze Starachowic poszukuje pracowników

Na początku kwietnia firma pośrednictwa pracy ze Starachowic zwróciła się do ostrowieckiego urzędu pracy o zorganizowanie giełdy pracy. Agencja ze Starachowic poszukiwała w Ostrowcu Świętokrzyskim kandydatów do zatrudnienia w starachowickich firmach. Zainteresowanie ofertami było spore. Na giełdę, która odbyła się 7 kwietnia, zaproszono także Ukrainki.
-Tym razem proponowano zatrudnienie na różnych stanowiskach w starachowickich zakładach pracy. Nie tylko w produkcji, ale również w biurze. Oferta dotyczyła m.in. pracy w zakładzie PKC na linii produkcyjnej przy montażu wiązek elektrycznych. Można ją wykonywać po krótkim okresie przyuczenia i opanowaniu koniecznych umiejętności – podkreśla Paweł Płatek z Centrum Obsługi Pracodawców Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak informuje Paweł Płatek, z zaproszenia na giełdę w ostrowieckim urzędzie pracy skorzystało blisko 30 osób w tym 15 Ukrainek. Z tej grupy 11 osób przyjęło oferty pracy w tym aż 6 pań z Ukrainy. Kolejnych 6 osób rozważa propozycje zatrudnienia. Wcześniej muszą zapewnić opiekę dzieciom – miejsca w przedszkolach i w szkołach. Dwie Ukrainki ze znajomością języka polskiego znalazły nawet zatrudnienie w charakterze pracownic biurowych.
Nowych pracowników poszukują przede wszystkim firmy zlokalizowane na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach. Z informacji, jakie do nas docierają wynika, że w Starachowicach pracuje pewna grupa ostrowczan, zwłaszcza ludzi młodych, którzy decydują się na pracę w uruchamianych zakładach, licząc na nowe doświadczenia zawodowe, wyższe zarobki czy możliwość rozwijania umiejętności zawodowych.
Oferty w podobnych specjalnościach zgłaszają również ostrowieckie firmy. Pośrednicy pracy podkreślają, że o kandydatów do pracy pytają przede wszystkim firmy z branży obróbki metali.Najwięcej jest ofert dla spawaczy, ślusarzy i operatorów maszyn CNC. O kandydatów do pracy coraz częściej pytają firmy budowlane. a to znak, że rozpoczyna się sezon w budownictwie. Lokalni pracodawcy poszukują w pierwszej kolejności hydraulików, elektryków oraz monterów zabudowy i robót wykończeniowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *