Podpalacz tymczasowo aresztowany (zdjęcia)

W  dniu 22 kwietnia 2022 r. policjanci Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Ożarowie zatrzymali 59–letniego mieszkańca gminy Wojciechowice. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego o spowodowanie pożaru budynku mieszkalnego.

-W dniu 20 kwietnia 2022 r., o godz. 23, do dyżurnego opatowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Kunice –mówi mł. asp. Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Zgłoszenia dokonał przypadkowy podróżny, który akurat w tym czasie przemieszczał się drogą krajową nr 74 i zauważył ogień wydobywający się z okien budynku. Interweniujący policjanci ustalili, że nieruchomość należy do 65–latka, który przebywa w placówce pomocowej i w chwili zdarzenia nie było go w domu. W skutek pożaru zniszczeniu uległy trzy pomieszczenia wraz z wyposażeniem.

W toku podjętych czynności ożarowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 59–letniego mieszkańca gminy Wojciechowice mogącego mieć związek z tym przestępstwem.

-Policjanci ustalili, że mężczyzna ten w pierwszej kolejności włamał się do domu w poszukiwaniu cennych przedmiotów, jednak z powodu panującej ciemności nie udało mu się znaleźć rzeczy będących w jego zainteresowaniu –dodaje mł. asp. Katarzyna Czesna -Wójcik. Następnie chcąc zatrzeć ślady włamania postanowił podpalić dom, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Opatowie postanowił tymczasowo aresztować 59-latka na okres 3 miesięcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *