Dobra robota ostrowieckich policjantów

Ostrowieccy policjanci, pełniący służbę na granicy polsko –białoruskiej, uratowali zdrowie dwuletniemu chłopcu.

-W dniu 29 kwietnia 2022 roku dyżurny białostockiej komendy miejskiej policji otrzymał zgłoszenie o 2-letnim dziecku, które musi jak najszybciej zostać przewiezione do szpitala –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.. Ze zgłoszenia wynikało, że dziecko wypiło za dużą dawkę leku, a to mogło skończyć się uszkodzeniem wątroby. Wzywający pomocy ojciec dodał, że chłopiec źle się czuje i musi jak najszybciej dotrzeć do szpitala. 

Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy pełnią tutaj służbę w związku z sytuacją na polsko -białoruskiej granicy. Oni też rozpoczęli pilotaż samochodu, w którym ojciec wiózł dwulatka. Po chwili dołączył do nich również patrol ruchu drogowego z białostockiej komendy miejskiej. 

-Policjanci używając sygnałów uprzywilejowania eskortowali samochód przez zatłoczone miasto aż do szpitala, gdzie dwulatek trafił pod opiekę lekarzy –dodaje podkomisarz Ewelina Wrzesień.

Następnego dnia tata chłopca przesłał podziękowania za pośrednictwem komunikatora policjantom za pomoc. Wszystko skończyło się szczęśliwie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.