Pechowy wtorek na drogach powiatu opatowskiego

Wczoraj około godziny 13.30 dyżurny opatowskiej jednostki odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Sadowiu.

-Policjanci ustalili, że podróżując krajową dziewiątką, 35-latek kierujący osobowym oplem nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego go volkswagena, kierowanego przez 42-latka z gminy Sadowie, który zamierzał skręcić w lewo na stację paliw -mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP: w Opatowie. Siła uderzenia spowodowała przemieszczenie się volkswagena na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z osobowym renaultem kierowanym przez 38-latka z powiatu ostrowieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie odnieśli również żadnych obrażeń.

W trakcie czynności wyszło jednak na jaw, że kierujący oplem posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Opatowie a samochód, którym podróżował nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo od tego kierującego została pobrana krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Pozostając na miejscu kolizji drogowej opatowscy policjanci zauważyli jadący od strony Ostrowca Świętokrzyskiego osobowy renault, który zjechał do rowu.

-Funkcjonariusze podbiegli do pojazdu, aby udzielić pomocy poszkodowanym –dodaje młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik. Jak się okazało, za kierownicą tego pojazdu siedziała 35-latka z gminy Ćmielów, która nie odniosła żadnych obrażeń. Jednak badanie alkomatem wykazało, że miała swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kobieta straciła już prawo jazdy. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *