„Wielowymiarowości” Lutyńskiego ciąg dalszy. Spotkania z mieszkańcami miasta

Od 6 maja w ostrowieckim BWA można oglądać wystawę Piotra Lutyńskiego pt. „Wielowymiarowość”. Prezentacji towarzyszy bogata oferta edukacyjno – warsztatowa, którą przygotował zespół Galerii.

Uczestnicy warsztatów tworzą swoje miniaturowe prace inspirowane twórczością artysty. Efekty ich poczynań można oglądać na jednej ze ścian Galerii, gdzie powstaje duża, wielobarwna mozaika. Co ciekawe, w minionym tygodniu twórca spotkał się z kilkoma grupami dzieci, młodzieży i seniorów, oprowadzając przygrywał na skrzypcach i opowiadał czym jest dla niego sztuka oraz świat.

– „Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego to kolejna już propozycja BWA, która w doskonały sposób rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz uczy rozumienia świata i sztuki. Piotr Lutyński to malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków oraz muzyk, ale przede wszystkim niezwykle otwarty i ciepły człowiek, który przywiązuje ogromną wagę do relacji międzyludzkich oraz edukacji młodego pokolenia. Cieszę się, że przyjął zaproszenie do prezentacji swojej wystawy w naszych przestrzeniach, ale także, że tak chętnie spotyka się z naszymi odbiorcami – mówi dyrektor BWA Justyna Łada. – Miniony tydzień i przeprowadzone warsztaty pokazały, że takie spotkania mają sens, a nasi odbiorcy na nie czekali. Sam autor obiecał, że to jeszcze nie było jego ostatnie słowo w tym temacie i wkrótce przyjedzie ponownie do Ostrowca, by poprowadzić tym razem swoje autorskie warsztaty.

Szczegółowe informacje o pełnej ofercie warsztatowej przygotowanej przez BWA można uzyskać na stronie internetowej www.bwa.ostrowiec.pl lub pod numerem telefonu 41 263 20 48.

Print Friendly, PDF & Email