Rodzinnie na Osiedlu Rosochy (zdjęcia)

Połączone siły Rady Osiedla Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim i Parafii Matki Odkupiciela na tymże osiedlu zaprosiły mieszkańców na „Rodzinną Majówkę”.

Organizacja imprezy korelowała z Dniem Matki i Dniem Dziecka. Organizatorzy zadbali o atrakcje tak dla starszych, jak i młodszych uczestników rodzinnego festynu. Dla tych pierwszych był koncert chóru działającego przy kościele oraz występ Kapeli Wuja Henia, która swoim repertuarem sprawiła, że wielu przybyłych na plac przy ulicy Słonecznej ruszyło w tany. Dla najmłodszych ogromną atrakcją okazał się dmuchaniec, który Rada Osiedla Rosochy zakupiła ze środków programu „Osiedle od Nowa” jeszcze w minionym roku, ale ze względu na pandemię i brak możliwości organizacji imprez masowych mogła wykorzystać dopiero teraz. Młodzi uczestnicy festynowej zabawy oblegali też stanowisko bramki celnościowej zwanej też „Turbo Kozakiem”, gdzie można się było wykazać precyzją trafienia i zdobyć jedną z cennych nagród ufundowaną przez Radnego Rady Miasta Ostrowca, Kamila Kutrybę i Radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego, Łukasza Dybca.

Jak przystało na festyn mający charakter sąsiedzko – integracyjny nie obyło się bez wspólnego grillowania lub – jeśli ktoś wolał –  pieczenia kiełbasek przy ognisku. W zgodnej opinii uczestniczących w festynie osób impreza była bardzo dobrze zorganizowana i wyraziły one nadzieję, że kolejne takie spotkania nastąpią niebawem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.