Brązowy medal dla Ostrowca Świętokrzyskiego w lekkiej atletyce

W Sieradzu odbyły się w Ogólnopolskie Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”,  w których wzięło udział  576 zawodników z 16 województw. Nasze miasto reprezentowało 12 zawodników z Publicznych Szkół Podstawowych nr: 1, 3, 5, 7, 14 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego reprezentujących również Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka”.

Największy sukces odniósł Maciej Markiewicz, który zdobył brązowy medal w pchnięciu  kulą (4 kg), posyłając ją na odległość 10,84m. Tuż za podium, na IV miejscu, uplasował się Michał Potrzeszcz  w biegu na 100m z wynikiem 11, 77 s,

Szóste, punktowane miejsce, wywalczył Bartosz Kowalski w skoku w dal z wynikiem 5,71 m oraz Dominika Karwacka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, która z nowym rekordem życiowym posłała oszczep na odległość 30,26m,  Siódme miejsce w rzucie oszczepem wywalczył Jan Mularski z wynikiem 33,81 m. Natomiast Anastazja Kaczmarek w bardzo mocnej rywalizacji na dystansie 300 m pomimo, że pobiła swój rekord życiowy aż o dwie sekundy, wywalczyła 8 miejsce z wynikiem 42, 64 s. Zwyciężczyni tej konkurencji uzyskała czas 39, 77s. Na 8 pozycji uplasował się również Jakub Strzelecki w skoku wzwyż.

11 miejsce zajął Piotr Wykrota z rocznika 2012 z bardzo dobrym czasem 2:01,3 min oraz Michał Wiączek w skoku wzwyż. 14 miejsce wywalczył Tymoteusz Glibowski  w skoku w dal.  Amelia Beksińska na 300 m zajęła 19 miejsce z nowym rekordem życiowym 46,89s. Ogromne gratulacje dla naszych ambitnych pełnych zaangażowania sportowców lekkoatletów,  Opiekunami na zawodach w Sieradzu byli Elżbieta i Janusz Ozdoba.