Piłkarze KSZO 1929 wrócili z urlopów

III liga rozpocznie sezon 6/7 sierpnia, a rundę jesienną zakończy 19/20 listopada. IV liga i liga okręgowa startują 13/14 sierpnia, a klasa A 20/21 sierpnia.

Szybki początek rozgrywek powoduje, że praktycznie na koniec lipca zespół KSZO 1929 powinien być gotowy do rozgrywania spotkań mistrzowskich. M.in. z tego powodu nasi piłkarze zakończyli urlopy i od dziś wrócili do zajęć. Na początek przejdą testy i pomiary, a przed nimi sześć sparingów: z Wisłoką Dębica, Bronią Radom, GKS Nowiny, Stalą Kunów, Unią Tarnów i Wisłą Sandomierz. Na pierwszy trening, by spotkać się z piłkarzami, wybrał się wiceprezydent, Piotr Dasios.

Nie wszyscy piłkarze z poprzedniego sezonu wrócili jednak do Ostrowca Świętokrzyskiego. Już tydzień temu informowaliśmy, że z naszą drużyną piłkarską pożegnają się piłkarze wypożyczeni i ci, od których wymagano zdecydowanie więcej. Wymieniliśmy w tym gronie Jakuba Czernysza, Łotysza Armansa Galajsa, a także Macieja Stefanowicza i Bartosza Żurka. Jak się okazało, do tych piłkarzy dołączył też Mateusz Szela. Tak więc piątce graczy nasz klub postanowił nie przedłużać kontraktów i podziękować za grę.

Z zespołem rozstał się 22-letni Karol Szymkowiak, dotychczasowy podstawowy bramkarz KSZO 1929, który w rundzie wiosennej zebrał wiele pochlebnych recenzji, przeniósł się do pierwszoligowej Skry Częstochowa. Karol tuż po zakończonym sezonie w III lidze w barwach KSZO wyjechał do Częstochowy. Rozegrał z ekipą Skry kilka spotkań kontrolnych i szybko podpisał nowy kontrakt. Karol Szymkowiak występował już w ekstraklasowej Wiśle Płock. Były bramkarz KSZO, to wychowanek Wyzwolenia Chorzów. Grał w ekipach juniorskich Stadionu Śląskiego Chorzów i Legii Warszawa. Zanim trafił do ostrowieckiego klubu występował również w rezerwach Miedzi Legnica. 

W najbliższą sobotę, o godz. 11, na boisku przy ulicy Różanej KSZO 1929 rozegra sparing z Wisłoką Dębica.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.