Karol Chudzik i Jakub Smulski. Dwóch nowych szczypiornistów KSZO

Pierwszym z nich jest 24-letni obrotowy, Karol Chudzik. To były gracz mieleckiej Stali, a ostatnio Wisły Sandomierz. Drugim z nich jest prawoskrzydłowy 20-letni Jakub Smulski, który ma już za sobą okres gry w VIVE Kielce i UJK Kielce.

Przed tygodniem awizowaliśmy, że grę w KSZO rozpocznie także młody, 19-letni Bartosz Konwicki, występujący na pozycji lewego rozgrywającego. Mierzy 193 cm wzrostu. Grał w SMS Kwidzyn i VIVE Kielce. Przypomnijmy też, że KSZO zasilili już Mateusz Bysiak – wychowanek Vive Kielce, rozgrywający, który ostatnio bronił barw AZS UJK Kielce, Łukasz Majchrzak – dotychczasowy gracz SMS Kielce i Grzegorz Sobut, który w ekipie KSZO występował w sezonie 2017/2018, a także był zawodnikiem Stali Mielec, Chrobrego Głogów i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W KSZO będzie grał także Dawid Zadrożny, który ostatnio występował w lidze centralnej w ekipie KPR Legionowo. To 22-letni wychowanek Wisły Płock, leworęczny rozgrywający, dysponujący 196 cm wzrostu. 

Natomiast kontraktów nie przedłużyli z naszym klubem dotychczasowy kapitan drużyny Maciej Jeżyna, który przeniósł się do Orląt Zwoleń, a także chyba kończący karierę sportową Sebastian Iskra oraz Jakub Ćwięka (będzie grał w Czuwaju Przemyśl), Damian Falasa (trafił do KSSPR Końskie), Michał Grabowski i Wiktor Jędrzejewski (wybrał ofertę KPR Legionowo).

Z zespołu, po rozpoczęciu studiów, odszedł także Filip Chmielewski. Nie wiadomo jeszcze w jakim klubie będzie grał. Dowiedzieliśmy się jednak, że jego wypożyczeniem zainteresowany jest MTS Chrzanów.

Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego do zajęć wrócą 16 sierpnia. W nowym sezonie KSZO w grupie D I ligi rywalizować będzie z takimi drużynami, jak: SMS I Kielce, SMS II Kielce, MTS Chrzanów, AZS AGH Kraków, KSSPR Końskie, Viret Zawiercie, Wisła Sandomierz, ASPR Zawadzkie, Orzeł Przeworsk, AZS UMCS Lublin. Pierwszy mecz ligowy KSZO rozegra 24 września w Kielcach z SMS II.

Print Friendly, PDF & Email