Porcelanowe serwisy obiadowe z polskich fabryk – Ćmielów

Szukasz eleganckiego serwisu obiadowego? W takim razie koniecznie sprawdź to, co proponują polscy producenci. Krajowe fabryki mogą poszczycić się naprawdę bogatym i efektownym asortymentem. Weźmy na przykład Ćmielów, gdzie mieści się jedno z największych przedsiębiorstw produkujących porcelanę. Są to nie tylko serwisy obiadowe czy kawowe, ale też figurki oraz prezenty biznesowe na zamówienie.

Ćmielowskie Zakłady Porcelany od 1790 roku

Jeżeli lubisz porcelanowe serwisy obiadowe, ale takie, które powstały w polskiej manufakturze i reprezentują najważniejsze wartości – design i jakość – sprawdź Ćmielów. Zakład produkcyjny zlokalizowany w miejscowości o tej samej nazwie ma niezwykle bogatą historię, która sięga 1790 roku. To właśnie wtedy garncarz Wojtas założył małą manufakturę i z innymi garncarzami zaczął produkcję na małą skalę. Już w 1804 miejsce było znane jako produkujące fajans, a od 1838 roku zaczęło specjalizować się w produkcji porcelany. Choć przez lata fabryka borykała się z licznymi wyzwaniami i zmianami na rynku, z sukcesem działa do dziś, łącząc w swoich projektach tradycję z nowoczesnością.

Ćmielów to ponadczasowe wzornictwo oraz doświadczenie w obróbce delikatnego i luksusowego materiału. Efektem produkcji są talerze, miski, sosjerki, wazy, filiżanki i spodeczki, które nie tylko służą do serwowania posiłków, ale też stanowią niebanalną dekorację każdej jadalni.

Zestawy porcelanowe z Ćmielowa – klasyczne czy nowoczesne?

Ćmielów produkuje bardzo dużo porcelanowych naczyń, które łączą się w różne kolekcje – od tradycyjnych po nowoczesne. Oprócz klasycznych białych produktów, jak również białych ze zdobieniami czarnymi, złotymi czy srebrnymi firma może pochwalić się dużą dostępnością wyrobów z porcelany różowej oraz szmaragdowej.

Jeżeli szukasz porcelany klasycznej, o ponadczasowym designie, najlepiej celuj w naczynia, które są gładkie. Brak wzorków sprawia, że nie masz narzuconego żadnego kierunku i możesz swobodnie aranżować stół z wykorzystaniem jednego zestawu porcelany. Będzie on odpowiedni zarówno na co dzień, jak i od większego święta.

Duże i małe zestawy obiadowe z porcelany

Gdy wybierasz polski zestaw porcelany masz do wyboru nie tylko wygląd talerzy i innych elementów, ale też ich liczbę. Dla par czy małych rodzin wystarczające są zestawy składające się z:

  • 4 talerzy,
  • 4 misek,
  • 4 talerzyków deserowych.

Bardziej popularne są jednak komplety 6-elementowe (6×3, czyli 18 elementów zastawy). Na większe uroczystości warto wybierać takie, które oprócz podstawowych naczyń do serwowania dań mają jeszcze wazę na zupę, sosjerkę.

Zastanów się, czy zestaw kawowy ma być utrzymany w takim samym stylu, jak zestaw obiadowy. Zazwyczaj nie ma żadnego problemu, aby go dokupić i móc ugościć swoich bliskich w najlepszym stylu – od przystawki, przez danie główne, aż po deser.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.