Próby nie ustają. Co z MIG-iem?

Radni Kamil Stelmasik i Marcin Marzec twierdzą zgodnie, że nie wszystkie możliwości zostały wyczerpane, nie wszystkie działania zostały podjęte by ocalić́ obiekt jakim jest samolot MIG 17 PF znajdujący się̨ od lat 80-tych XX w. na skwerze przy zbiegu ul. Iłżeckiej i Alei Jana Pawła II.

– Jako Samorząd nie dostrzegliśmy również̇ żadnego zainteresowania ze strony właściciele terenu i ww. obiektu w zakresie tego problemu. Ani Zarząd Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej ani też Rada Nadzorcza nie wystąpili do Gminy, oczekując jakiegokolwiek wsparcia w tym zakresie (…) W związku z powyższym jesteśmy otwarci na współpracę̨ z Ostrowiecką Spółdzielnią̨ Mieszkaniową- to tylko fragment z odpowiedzi jaką, otrzymali od ostrowieckiego samorządu.

Teraz radni w piśmie do władz Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej zwracają się̨ z prośbą i nalegają na podjęcie współpracy z Gminą Ostrowiec w celu wspólnego rozwiązania tego problemu.

Apelują również apelem o usuniecie ogłoszenia o zamiarze zbycia samolotu MIG ze strony internetowej OSM.

Z jakim odzewem spotka się głos radnych? Odpowiedź dadzą nam najbliższe dni.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Próby nie ustają. Co z MIG-iem?

 • 25 sierpnia 2022 at 11:00
  Permalink

  Spółdzielnia jest mistrzem w likwidowaniu ciekawych obiektów: patrz – IŁ-14p… ale na swoje pensje to już nie żałują…

  Reply
 • 26 sierpnia 2022 at 00:29
  Permalink

  Za co kase bierze prezes Zaręba i zarząd OSM? Nie potrafią pisma do Miasta napisać? a może mają kupca na działkę i samolot tylko zawadzał…?

  Reply
 • 3 października 2022 at 23:20
  Permalink

  Jezu z Nazaretu! Co się tym ludziom robi w głowy z samolotem? Mig 15. Symbol kacapskiej dominacji nad Polską. Ok. Wspomnienia z młodych lat. Ale bez przesady!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.