1000 drzew i krzewów dla mieszkańców. Eko piknik w Parku Miejskim

Już w najbliższą niedzielę, 25 września w Parku Miejskim, odbędzie się piknik ekologiczny organizowany przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.
– Jest to cykliczne wydarzenie, w trakcie którego chcemy uświadomić mieszkańcom, że ich codzienne wybory konsumenckie i ich styl życia mają wpływ na stan otaczającego nas środowiska naturalnego, a życie w duchu EKO jest łatwiejsze niż się nam wydaje – mówi Mariusz Kałuża, kierownik Referatu Ekologii UM w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dobie kryzysu klimatycznego, każde nawet najdrobniejsze działanie podjęte w kierunku ekologicznego stylu życia jest bardzo cenne. Chcemy, aby mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego byli świadomi swojego działania, dostrzegali i rozumieli jego długoterminowe skutki. Tegoroczny piknik odbędzie się pod hasłem „Czy daleko nam do EKO”. Przygotowaliśmy w tym dniu mnóstwo atrakcji dla każdego. Będą warsztaty kulinarne w duchu zero wast, pokazy działania odnawialnych źródeł energii, eko pokój zagadek, gry VR, warsztaty z wykonywania domowych środków czystości, eko biżuterii czy zielarstwa i wiele innych, do tego animacje i dużo dobrej zabawy dla najmłodszych. Dodatkowo, w zamian za elektroodpady będzie można otrzymać sadzonki drzew lub krzewów. W tym roku przygotowaliśmy 1.000 sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów, które zostaną przekazane uczestnikom pikniku. Będzie to m.in. tulipanowiec, dąb, klon w odmianie czerwonej, głóg, brzoza, budleja, kalina, krzewuszka, żylistek, dereń.
Zapraszamy serdecznie 25 września do Parku Miejskiego po mnóstwo atrakcji ale i niezwykle cennej wiedzy. Piknik trwać będzie od godziny 13 do godz. 18.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.