PerfectGroup: Z dużym niepokojem obserwujemy to, co się dzieje w naszym sąsiedztwie…

PerfectGroup, w skład którego wchodzą: Perfectdoor, Esstilo, Imperioline kończy proces operacyjnej konsolidacji swych spółek. Produkcja ich ma teraz znaleźć się w jednym miejscu, stąd wymóg przeprowadzki jednego z zakładów z ulicy Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim do strefy przemysłowej w Kunowie.
– Sytuacja makroekonomiczna, w której wszyscy staramy się odnaleźć i funkcjonować, stała się dla nas katalizatorem szeregu planowanych od kilku lat zmian- mówi Przemysław Frank Lipina, prezes zarządu „PerfectGroup” Sp. z o. o. Intensywnie wykorzystujemy ostatnie miesiące na zmianę struktury zarządczej i operacyjnej. Nie jest to możliwe bez optymalizacji biznesu, która pomoże uchronić Firmy należące do naszej Grupy i maksymalną możliwą ilość miejsc pracy, co jest dla nas, jako menedżerów – ale i po prostu ludzi – bardzo istotne.
Jak mówi prezes zarządu PerfectGroup podobnie, jak zdecydowana większość przedsiębiorców odczuwalne są bardzo dotkliwe skutki zarówno niepewności, inflacji, podwyżek cen energii (które przerzucane są dziś przede wszystkim na przedsiębiorców) i surowców czy chaotycznie wprowadzane przepisy prawne i “zadekretowane” podwyżki płac, które w znacznym stopniu nakręcają inflację.
– Nie mamy w sobie bezwzględności i możliwości dużych, przede wszystkim państwowych firm podnoszących swoje ceny z dnia na dzień i generujących ogromne zyski spychając zależne od nich przedsiębiorstwa i – po prostu – obywateli w coraz gorszą sytuację finansową- mówi. Z dużym niepokojem obserwujemy to, co się dzieje w naszym sąsiedztwie: na grupowe zwolnienia, wyłączanie linii produkcyjnych, rosnące po cichu bezrobocie. Niemal każdy z nas ma „przyjemność” żyć z kredytem lub właśnie dowiedział się, że nie ma już zdolności kredytowej. Ta sytuacja i załamanie rynku budowlanego, czy sprzedaży nieruchomości uderza bezpośrednio w nas. Popyt na drzwi spadł o około 45%, na meble, jako produkt niekoniecznie pierwszej potrzeby, jeszcze bardziej. Dlatego od kwietnia dostosowywaliśmy również nasze moce produkcyjne i stan zatrudnienia do potrzeb rynku.
CEO „PerfectGroup” Sp. z o. o. wyjawia nam, że finalizowana jest w tej chwili operacyjna konsolidacja spółek: Perfectdoor, Esstilo, Imperioline.
– Jako PerfectGroup będą prowadzić produkcję w jednym miejscu – w strefie przemysłowej w Kunowie. Mamy nadzieję, że ta operacja pozwoli nam nie tylko przetrwać, ale i wzmocnić nasz biznes i zabezpieczyć miejsca pracy, o co walczymy każdego dnia – słyszymy.
Spółki Perfectdoor i Esstilo to uznani producenci drzwi, zaś Imperioline to producent mebli.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *