Dwaj podejrzani o rozbój na 28–latku już w rękach policjantów

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 30-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 28-latku. Los drugiego, 23-letniego napastnika, zostanie zdecydowany wkrótce.

-W połowie sierpnia 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na osiedlu Ogrody, 28-latek został zaatakowany przez dwóch nieznanych sprawców –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najpierw napastnicy zażądali od niego wydania piwa, które miał przy sobie, a później bez powodu jeden z nich uderzył go w twarz. Gdy 28-latek upadł na ziemię, napastnicy kopali go, żądając pieniędzy. Ostatecznie zrabowali niewielką gotówkę i piwo o łącznej wartości ponad 30 złotych. W połowie września 2022 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 30-letniego ostrowczanina. Na wniosek prokuratora miejscowy sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W dniu 2 października 2022 r. podczas pełnionej służby policjanci z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy zauważyli na jednej z ulic mężczyznę odpowiadającego wyglądem drugiemu ze sprawców. 23-letni mieszkaniec gminy Bodzechów podjął próbę ucieczki, ale został zatrzymany. Wkrótce także o jego losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *