Kalejdoskop Historyczny w Ostrowcu Świętokrzyskim i Opatowie. Pokazy filmowe, spacery historyczne…

Zapraszamy do udziału w historyczno – edukacyjnym projekcie „Kalejdoskop Historyczny – śladami Dmowskiego, Paderewskiego, Wyszyńskiego”.
Kalejdoskop Historyczny to cykl interdyscyplinarnych działań realizowanych w Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Obrazowie, mających na celu przybliżenie kilka ważnych dla Polski postaci: Ignacego Paderewskiego, Stefana Wyszyńskiego, Karola Wojtyły, Romana Dmowskiego. W kinie Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Kinie w Opatowskim Domu Kultury i w Obrazowie zaprezentowane zostaną bezpłatne pokazy filmowe wraz z 15- minutowym wstępem historyka. Pokazy filmów dokumentalnych i biograficznych, to punkt wyjścia do dyskusji o patriotyzmie.
Druga część projektu skoncentrowana będzie na lokalnym upowszechnieniu historii i dziedzictwa “małych ojczyzn”. Zorganizowane zostaną bezpłatne spacery historyczno – naukowe po najciekawszych zakątkach Opatowa i Ostrowca Świętokrzyskiego, które dla zainteresowanych będą bezpłatne. Ideą spacerów jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów z jego historii, a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.

DATY SPACERÓW – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI:

10 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK) 10.30 – zbiórka pod restauracją Mc’Donalds, al. 3-go Maja

15 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA) 10.00 – zbiórka pod pomnikiem Żydów ostrowieckich, ul. Starokunowska

22 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA) 10.00 – zbiórka pod budynkiem ZS nr 3, rondo Republiki Ostrowieckiej

24 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK) – zbiórka 9.30 przed wejściem do kolegiaty św. Michała

Zapisy: malgorzata@ear.com.pl

DATY SPACERÓW – OPATÓW

15 października (SOBOTA) o godz. 14:00 spotkanie przy Placu Obrońców Pokoju 18 (wejście przy Podziemnej Trasie Turystycznej).

16 października (NIEDZIELA) o godz. 14:00. spotkanie przy Placu Obrońców Pokoju 18 (wejście przy Podziemnej Trasie Turystycznej).

Zapisy: malgorzata@ear.com.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *